صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / انرژی

جایگاه‌های سوخت گرفتار رعایت‌های نصفه و نیمه بهداشتی! _ دستورالعمل‌های اداری که اجرا نمی‌شوند

کد خبر 1165 1399-01-20 00:44
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مشکلی که هم اکنون جایگاه داران سوخت با آن دست و پنجه نرم می کنند دستورالعمل‌های کاغذی در خصوص توزیع اقلام بهداشتی است.
جایگاه‌های سوخت گرفتار رعایت‌های نصفه و نیمه بهداشتی! _ دستورالعمل‌های اداری که اجرا نمی‌شوند


یکی از محل‌های پر خطر برای انتشار ویروس کرونا، جایگاه‌های سوخت است که آسیب پذیری بیشتری نسبت به مکان‌های دیگر دارد و باید با حساسیت و دقت بیشتر با این مساله روبه رو شد. دو هفته‌ای می شود که این ویروس خشن نه تنها در ایران بلکه در جهان جا خوش کرده و مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.
این ویروس که از راه تماس دست با سطوح آلوده منتقل می شود حالا باعث شده تا دستورالعمل جدیدی از سوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برای سوختگیری در جایگاه‌ها صادر شود.
مشکلی که هم اکنون جایگاه داران سوخت با آن دست و پنجه نرم می کنند دستورالعمل‌های کاغذی است، دستوراتی که عملی نشده و باعث بروز مشکلات زیادی شده است. این دستورالعمل ها نمی‌توانند از این نوع بیماری ویروسی جلوگیری کند بلکه باید تمام مسئولان، مردم و آحاد جامعه دست در دست یکدیگر پیش بروند تا بتوانیم ویروس کرونا را شکست دهیم.
یکی از مسائل مطرح شده لزوم رعایت نکات بهداشتی در جایگاه های سوخت است و این جایگاه ها جزو یکی از مراکزی هستند که شیوع کرونا به شدت در آن زیاد است. در جایگاه های سوخت به علت عرضه فرآورده‌های نفتی و گاز فشرده لازم است تا علاوه بر نکات بهداشتی مربوط به تماس افراد با یکدیگر برای قطع زنجیره ویروس کرونا، نکات ایمنی و بهداشتی مربوط به مجاورت با سوخت و تجهیزات عرضه سوخت نیز رعایت شود.
این صحبت ها در حالی است که سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه‌ای به زنگنه، وزیر نفت، بر ضرورت رعایت کلیه استاندارد‌های لازم در جایگاه‌های ارائه سوخت از جمله به حداقل رساندن ارتباط مردم با نازل‌های سوخت و حفاظت ایمنی ارائه دهندگان خدمت در جایگاه‌های سوخت گیری، تاکید کرده است بر خلاف این ضرورت ها جایگاه داران از نبود اقلام بهداشتی شکایت دارند.
ریزش ۶۰ تا ۷۰ درصد سوختگیری در جایگاه‌های سوخت
محسن راه روان دبیر و عضو اصلی هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور در گفت‌وگو با  خبرنگار  گفت: هم اکنون با شیوع ویروس کرونا ۶۰ تا ۷۰ درصد سوختگیری در جایگاه‌های سوخت افت کرده است و روند بسیار نامطلوبی را پشت سر می‌گذاریم.
او بیان کرد: بهره برداران جایگاه‌ها که به شهرداری اجاره می‌دهند، شرایط نامناسبی دارند، چرا که آن‌ها باید ماهیانه حدود ۱۵۰ میلیون اجاره و ۴۰ میلیون حقوق کارگر بدهند، اما متاسفانه این مدت به دلیل کاهش چشمگیر سوخت کل کارکرد  آن‌ها ۷۰ میلیون تومان بوده است که به شدت متضرر شده اند.
عضو اصلی هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور  تشریح کرد: به شهرداری ها نامه زده ایم که اجاره بها را در این شرایط نگیرند اما پاسخی دریافت نکرده ایم.
راه روان با بیان اینکه مواد ضد عفونی کننده ای در اختیار جایگاه داران قرار نگرفته است، گفت: به شرکت پخش فراورده های نفتی، وزارت بهداشت و ارگان های دست اندرکار نامه ای زده ایم تا اقلام مورد نیاز بهداشتی را در اختیار جایگاه داران قرار دهند و یا حداقل هزینه آن را پرداخت کنیم اما پاسخی در یافت نکرده ایم.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / انرژی