صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

اختصاص خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی اشتغالزایی تعاونی‌ها

کد خبر 176413 1400-10-27 20:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با همکاری بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون خط اعتباری تسهیلاتی ۲ هزار میلیارد تومانی حمایت از اشتغال ایجاد شد.
اختصاص خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی اشتغالزایی تعاونی‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهدی مسکنی با اعلام این خبر گفت: در اجرای منویات مقام معظم رهبری و با هدف مانع زدایی و پشتیبانی از اجرای طرح‌های اشتغالزای تعاونی‌های کشور تفاهم نامه‌ای با بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری امضا شد.
وی افزود: طبق این تفاهم نامه، بخش تعاون خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی را برای حمایت از پایداری و توسعه کسب و کار های اشتغالزای تعاونی در طرح‌های در حال بهره برداری، تکمیل طرح‌های نیمه تمام و توسعه طرح‌های موفق تعاونی ایجاد کرده است.
مسکنی افزود: این خط اعتباری، تکمیل کننده زنجیره ارزش، توسعه عمران شهرستان، مسکن، زنان، تعاونی‌های برتر ملی، استانی و مصوب سفرهای استانی و … از طریق بانک توسعه تعاون فراهم شده است.
معاون امور تعاون وزیر کار گفت: با هماهنگی انجام شده با نهادهای مالی بخش تعاون تسهیلات مذکور با در نظر گرفتن حداکثر تسهیل و تسریع قانونی در اختیار طرح‌های واجد شرایط قرار خواهد گرفت و نرخ سود تسهیلات مذکور بر اساس نرخ مصوب شورای پول و اعتبار بوده و درصدد هستیم یارانه مناسبی را از محل ردیف شکل گیری و توانمندسازی تعاونی‌ها برای هرنوع از تعاونی‌ها فراهم سازیم.
وی شرط اصلی برخورداری طرح‌ها از یارانه پیش بینی شده را به بهره برداری رسیدن طرح و تحقق تعهد اشتغال و مصرف صحیح تسهیلات مطابق طرح ارائه شده عنوان کرد.
معاون امور تعاون وزارت تعاون خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون سعی شده که حتی الامکان تسهیل قانونی در تأمین وثایق و تضمینات مورد نیاز تسهیلات برای تعاونی‌های واجد شرایط فراهم شود.
مسکنی اولویت در اعطای تسهیلات را تعاونی‌های تولیدی، دانش بنیان، دارای عضو تحت پوشش سازمان‌های حمایتی، و طرح‌های مستقر در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، با پیشرفت فیزیکی و عضو شاغل بیشتر و یا سرانه تسهیلات کمتر به ازای ایجاد هر شغل عنوان کرد.
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با هماهنگی و همراهی به وجود آمده و ابلاغ شیوه نامه مربوطه، تا پایان سال جاری طرح‌های واجد شرایط شناسایی و به بانک معرفی و فرآیند پرداخت تسهیلات توسط بانک انجام پذیرد و ثمره و دستاورد این تسهیلات را در هفته تعاون سال ۱۴۰۱ مشاهده می‌کنیم.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


۸۰ درصد هزینه ساخت مسکن دهک‌های اول تا سوم از محل تسهیلات بانکی/ پرداخت آورده متقاضیان در ۴ مرحله
معاون وزیر راه و شهرسازی ۸۰ درصد هزینه ساخت مسکن دهک‌های اول تا سوم جامعه را محل تسهیلات بانکی خواند و گفت: مبلغ و سود تسهیلات متفاوت و بر اساس دهک درآمدی افراد تنظیم شده است.

سهم ۱.۵ درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی
عضو هیئت مدیره انجمن صنایع پلیمر ایران گفت: ارزش آفرینی ۷۵ هزار میلیارد تومانی این صنعت و اشتغالزایی ۹۵۰ هزار نفری آن خبر داد و گفت: این صنعت اشتغالزاترین صنعت کشور محسوب می شود.

تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند
در جریان کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و کوبا، پروتکل همکاری بندری دو کشور به امضای مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و معاون نخست وزیر جمهوری کوبا رسید.

بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار
وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش وام ودیعه مسکن و خرید مسکن امروز بررسی نشد و مقرر شد در جلسه ستاد تنظیم بازار این موضوع مطرح شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید