صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

پرونده تخلفات شرکت‌های حمل و نقلی به تعزیرات ارسال شد

کد خبر 176417 1400-10-27 20:06
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر کل بازرسی خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: طبق آمار ارائه شده در آذر امسال، سازمان‌های صمت استان‌ها ۴ هزار ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری را بازرسی کردند.
پرونده تخلفات شرکت‌های حمل و نقلی به تعزیرات ارسال شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مدیر کل بازرسی خدمات این سازمان اعلام کرد: طبق آمار ارائه شده در آذرماه سال ۱۴۰۰، توسط بازرسان سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استان‌ها بیش از ۴ هزار ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری مورد بازرسی قرار گرفته است.
پرویز فرجی افزود: طی همین مدت، تعداد ۹۵ فقره پرونده در این دو بخش تشکیل و همچنین ارزش تخلفات کشف شده یک هزار میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال می‌باشد.
وی به آمار بازرسی‌های انجام شده در این بخش اشاره کرد و اظهار داشت: در مدت زمان ذکر شده در بخش برون شهری ۵۳ فقره پرونده به ارزش ۴۳۸ هزار میلیون ریال و در بخش درون شهری ۴۲ مورد پرونده تخلف به ارزش یک هزار میلیارد و ۱۰۱ میلیون ریال تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان‌ها ارسال گردیده است.
این در حالی است که بر اساس آمار ارسالی از فعالیت بازرسان استان‌های سراسر کشور، از ابتدای سال جاری، تاکنون جمعاً بالغ بر ۳۶ هزار و ۱۱۳ مورد بازرسی در حمل و نقل برون و درون شهری صورت گرفته که منتج به تشکیل ۹۹۱ فقره پرونده تخلف به ارزش بالغ بر ۸ هزار میلیون ریال شده است.
مدیر کل بازرسی خدمات سازمان حمایت در این خصوص متذکر شد: این سازمان به طور دقیق و جدی با هر گونه قصور در امر حمل و نقل عمومی درون و برون شهری مسافر و بار نظارت دائمی دارد و در صورت اثبات تخلف از سوی شرکت‌های مذکور با آنان طبق موازین قانونی برخورد خواهد کرد.
این مقام مسئول با تاکید بر نظارت مستمر بر عملکرد ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری کالا و مسافر، از شهروندان تقاضا دارد با انعکاس هرگونه سو استفاده احتمالی در این زمینه از طریق تماس با تلفن ۱۲۴ و یا مراجعه حضوری به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، بازرسان را در این نظارت مستمر یاری کنند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


۸۰ درصد هزینه ساخت مسکن دهک‌های اول تا سوم از محل تسهیلات بانکی/ پرداخت آورده متقاضیان در ۴ مرحله
معاون وزیر راه و شهرسازی ۸۰ درصد هزینه ساخت مسکن دهک‌های اول تا سوم جامعه را محل تسهیلات بانکی خواند و گفت: مبلغ و سود تسهیلات متفاوت و بر اساس دهک درآمدی افراد تنظیم شده است.

سهم ۱.۵ درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی
عضو هیئت مدیره انجمن صنایع پلیمر ایران گفت: ارزش آفرینی ۷۵ هزار میلیارد تومانی این صنعت و اشتغالزایی ۹۵۰ هزار نفری آن خبر داد و گفت: این صنعت اشتغالزاترین صنعت کشور محسوب می شود.

تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند
در جریان کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و کوبا، پروتکل همکاری بندری دو کشور به امضای مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و معاون نخست وزیر جمهوری کوبا رسید.

امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت
معاون شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد: امسال در کشور قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید