صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

تفاهمنامه بین معاونت اجتماعی قوه قضاییه، هلال احمر وناجاتدوین شد

کد خبر 176671 1400-10-29 13:42
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نشست تدوین پیش‌نویس تفاهمنامه سه جانبه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، جمعیت هلال احمر و نیروی انتظامی با هدف استفاده از ظرفیت‌های سه طرف برگزار شد.
تفاهمنامه بین معاونت اجتماعی قوه قضاییه، هلال احمر وناجاتدوین شد

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین پورمند مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم نماینده معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، محمد گل‌فشان رئیس سازمان جوانان هلال احمر نماینده دبیرکل این جمعیت و سرهنگ عباسی نماینده فرمانده ناجا در این تفاهمنامه بودند.
حسین پورمند مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم معاونت اجتماعی هدف از انعقاد این تفاهمنامه را انجام اقدامات مؤثر در پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی با هدف هم‌افزایی دانست و گفت: این تفاهم‌نامه پس از نهایی شدن پیش‌نویس و تأیید مقامات عالی سه طرف منعقد می‌شود.
پورمند افزود: پیرو مذاکره معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و رئیس جمعیت هلال احمر کشور، ظرفیت‌های موجود بررسی و مقرر شد با استفاده از آنها اقدامات مشترک انجام شود.
وی ادامه داد: در چارچوب این تفاهمنامه، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم درباره خدماتی که جمعیت هلال احمر به مردم ارائه می‌دهد به آنها کمک کند و به طور متقابل از متخصصان آنها در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک گیرد.
مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت: جمعیت هلال احمر تشکل‌های مردمی متعددی دارد که می‌توان از ظرفیت آنها در پیشبرد اهداف معاونت اجتماعی بهره برد زیرا یکی از برنامه‌های قوه قضائیه استفاده از ظرفیت تشکل‌های مدنی ذیل دستورالعمل مشارکت نهادهای مدنی است.
پورمند با اشاره به اهمیت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی پس از حوادث گفت: به طور مثال ممکن است در سیل، زلزله و حوادث طبیعی یا غیرطبیعی خانواده‌ها جدا از آسیب‌های جانی دچار آسیب‌های روحی و روانی شوند که جمیعت هلال احمر با پرداختن به آنها به کاهش آسیب‌ها کمک می‌کند.
وی به فعالیت‌های پیشگیرانه ناجا اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی، اقدامات مؤثری در زمینه پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام می‌دهد. بر همین اساس معاونت اجتماعی قوه قضائیه و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و جمعیت هلال احمر می‌توانند و باید در زمینه پیشگیری از وقوع جرم اقدامات بزرگ، مؤثر و مشترک انجام دهند.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید