صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

عصبانیت غربزدگان از تعامل با شرق/ نقش روسیه در مذاکرات سازنده است

کد خبر 176880 1400-11-01 09:26
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه گفت: غربگرایان و شیفتگان آمریکا در داخل کشور با هرگونه تعامل با کشورهای شرقی مخالف هستند، چرا که این کشورها را در مقابل آمریکا تعریف می‌کنند.
عصبانیت غربزدگان از تعامل با شرق/ نقش روسیه در مذاکرات سازنده است

ابراهیم رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به روسیه، اظهار کرد: یکی از شعارهای اصلی دولت سیزدهم و نظام جمهوری اسلامی ایران، نگاه به شرق است و سفر رئیس جمهور به مسکو در این راستا انجام شد.
وی متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران و روسیه همکاری‌های قابل توجهی به خصوص طی سالیان اخیر در زمینه تامین امنیت منطقه، مبارزه با تروریسم، همکاری‌های هسته‌ای از جمله در نیروگاه اتمی بوشهر داشته‌اند که همه این همکاری‌ها تا حد زیادی موفقیت‌آمیز بوده است.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه تصریح کرد: ایران و روسیه اشتراکات وسیعی در زمینه‌های مختلف از جمله ایستادگی در مقابل یکجانبه‌گرایی و جهان خواری آمریکایی‌ها دارند. همچنین دو کشور همواره در مقابل تروریسم در منطقه ایستادگی کردند و به همین دلیل باید همکاری‌ها و سطح ارتباط دو کشور روز به روز توسعه پیدا کند و به سطحی راهبردی ارتقا یابد.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سفر رئیس جمهور به مسکو به منظور افزایش سطح روابط دو کشور به خصوص در حوزه اقتصادی، افزایش صادرات ایران به روسیه، ارتقای همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش برای مبارزه با تروریسم انجام شده است.
رضایی با بیان اینکه در حال حاضر میزان صادرات ما به روسیه ۳ میلیارد دلار است اما این ظرفیت وجود دارد که تا ۲۵ میلیارد دلار افزایش پیدا کند، گفت: ایران و روسیه در حوزه‌های مختلف از جمله دفاعی، انرژی، حمل و نقل، کشاورزی، بازرگانی و گردشگری ظرفیت‌های زیادی دارند و باید روابط خود را در این زمینه‌ها گسترش دهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سفر رئیس جمهور به روسیه قطعاً تامین کننده منافع ملی ما خواهد بود، اما غربگرایان و شیفتگان آمریکا در داخل کشور با هرگونه تعامل با کشورهای شرق مخالف هستند چرا که این کشورها را در مقابل آمریکا تعریف می‌کنند.
وی افزود: همچنین آمریکایی‌ها هم از سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه و گسترش روابط ایران و روسیه شاکی و عصبانی هستند و قطعاً طی روزهای آینده اظهاراتی در این باره خواهند داشت.
رضایی درباره نقش روسیه در مذاکرات وین چه در دوره قبل و چه در دوره جدید مذاکرات، گفت:‌ روسیه هم در مذاکرات پیشین و هم در مذاکرات اخیر بین ایران و گروه ۱+۴ نقش سازنده ای داشته است و هیچ‌گاه در مذاکرات جانب آمریکایی‌ها را نگرفت و در بازی آنان نیفتاد.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید