صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

هزینه لابی گری گوگل در ۲۰۲۱ میلادی ۲۷ درصد افزایش یافت

کد خبر 176982 1400-11-02 10:30
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
طبق گزارشی جدید گوگل در ۲۰۲۱ میلادی ۹.۶ میلیون دلار صرف لابی گری در آمریکا کرده که این رقم ۲۷ درصد بالاتر از سال گذشته است. حال آنکه قانونگذاران سعی در کنترل قدرت شرکت های فناوری دارند.
هزینه لابی گری گوگل در ۲۰۲۱ میلادی ۲۷ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بر اساس پایگاه داده افشاگری لابی سنای آمریکا، گوگل گزارش داده هزینه‌های لابی‌گری این شرکت در ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۷ درصد بیشتر افزایش یافته ۹.۶ میلیون دلار در این زمینه هزینه کرده است.
هرچند رقم اعلام شده بسیار کمتر از ۲۰ میلیون دلاری است که گوگل در ۲۰۱۸ صرف لابی گری کرد. با این وجود هزینه لابی گربی ۲۰۲۱ شرکت از ۷.۵۳ میلیون دلاری صرف شده در ۲۰۲۰ میلادی بیشتر است. طبق اطلاعات موجود گوگل در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ میلادی ۲.۲ میلیون دلار صرف لابی گری کرده است.
هزینه های لابی گری گوگل در ۲۰۲۰ میلادی کاهش یافت زیرا این شرکت تیم های ارتباط با دولت خود را تغییر داد.
بزرگترین شرکت های فناوری از جمله آمازون، فیس بوک و اپل اخیراً به اتهام سواستفاده از قدرت خود بر بازار به شدت تحت فشار کنگره هستند.
در همین راستا فهرستی بلند بالا از لوایح با هدف کنترل قدرت آنها اعلام شده است. اما هیچکدام به قانون تبدیل نشده اند. یکی از این لوایح که طبق آن پلتفرم ها نمی توانند کسب و کار های خود را بر دیگری ترجیح دهند، روز پنج شنبه توسط کمیته قضایی مجلس سنا تصویب شد.





مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


نشست کمیته سیاستگذاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی برگزار شد
نشست کمیته سیاستگذاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی با حضور نمایندگان مراکز علمی، سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی فعال در حوزه هوش مصنوعی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

جشنواره ایده تا محصول در صنعت ارتباطات برگزار می شود
جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات با هدف حمایت همه‌جانبه از شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های خلاق و فعالان این صنعت با حمایت ستاد فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی برگزار می‌شود.

گرنت فناوری به سامانه نظام ایده‌ها و نیازها «نان» وصل می شود
جلسه بررسی پیشرفت عملکرد سامانه نظام ایده ها و نیاز ها (نان) به منظور پیشبرد اهداف این سامانه ملی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISC برگزار شد.

گوگل در روسیه ورشکسته شد
به گفته سخنگوی گوگل زیرمجموعه شرکت در روسیه تصمیم دارد اعلام ورشکستگی کند زیرا مقامات این کشور حساب بانکی آن را توقیف کرده اند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید