صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

کمیسیون ماده ۱۰۰ هیچ تغیری نمی‌کند/ وظیفه شورا اصلاح نیست

کد خبر 177001 1400-11-02 11:57
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه کمیسیون ماده ۱۰۰ تغیری نمی‌کند، گفت: اصلاح این کمیسیون اساساً وظیفه شورا نیست و شورا نمی‌تواند در آن دخالتی کند.
کمیسیون ماده ۱۰۰ هیچ تغیری نمی‌کند/ وظیفه شورا اصلاح نیست

مهدی چمران در گفتگو با خبرنگار مهر و در پاسخ به این سوال که آیا تغییری در کمیسیون ماده ۱۰۰ ایجاد خواهد شد یا خیر، افزود: کمیسیون ماده ۱۰۰ هیچ تغیری نمی‌کند و قراری بر این نیست که تغییر یا اصلاحی در آن صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: اصلاح کمیسیون ماده ۱۰۰ اساساً وظیفه شورا نیست و شورا نمی‌تواند دخالت کند و اصلاح آن باید توسط مجلس شورای اسلامی صورت گیرد.
چمران تصریح کرد: در صورت ایجاد تغییر در کمیسیون ماده ۱۰۰ اگر تغییرات در جهت خوب مثبت باشد، شورا حمایت خواهد کرد اما اگر تغییرات منفی و یا بد باشد شورا حمایت نخواهد کرد.
پیش از این، رئیس وقت قوه قضائیه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ در جریان حضور در شورای عالی استان‌ها و در زمان تصدی ریاست قوه قضائیه بر لزوم اصلاح کمیسیون ماده ۱۰۰ تاکید کرده و گفته بود که مسئله ماده ١٠٠ که در یکی از جلسات گفتم و در اینجا نیز اشاره کردند، باید حل کنیم، تخلف خریدن، کار درستی نیست. در یک کوچه‌ای چند نفر آمدند و کوچه را اشغال و سد معبر کردند، می‌گویند پولش را می‌دهیم، این حرف درست است؟ شما این حرف را می‌پسندید؟پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید