صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

مخالفت مجلس با دو فوریت طرح جذب نیرو از طریق ادارت تعاون

کد خبر 177168 1400-11-03 12:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نمایندگان مجلس با بررسی دو فوریتی طرح الزام بخش‌های خصوصی در به کارگیری نیرو از طریق ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مخالفت کردند.
مخالفت مجلس با دو فوریت طرح جذب نیرو از طریق ادارت تعاون

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۳ بهمن‌ ماه) مجلس شورای اسلامی با ۵۹ رأی موافق، ۱۲۳ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضر در جلسه با دو فوریت طرح الزام بخش‌های خصوصی در به کارگیری نیرو از طریق ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مخالفت کردند و بنابراین این طرح به صورت عادی رسیدگی می‌شود.
محمدرضا صباغیان به عنوان طراح این طرح، گفت: برخی از دستگاه‌ها برای به کارگیری نیرو آزمون برگزار می‌کنند که کار خوبی است، اما برخی شرکت‌های خصوصی و به ویژه خصولتی‌ها هر گونه بخواهند استخدام می‌کنند.
نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورت تصویب این طرح، کسانی که قصد اشتغال در بخش خصوصی و خصولتی را دارند، به اداره کار معرفی شده و در آنجا ثبت‌نام می کنند و شرکت‌ها نیز بعد از استعلام از این اداره‌ها، آنان را به کار می‌گیرند. ثبت‌ نام در اداره کار باعث می‌شود نوبت و شرایط شغلی و تخصص رعایت شده و از این طریق نظارت بیشتر خواهد شد.
مهرداد گودرزوند در مخالفت با دو فوریت این طرح، گفت: ما نمی‌توانیم دستگاه‌های خصوصی را ملزم کنیم تا از طریق ادارات دولتی نیرو استخدام کنند. ما طبق قانون اساسی صرفا باید امکان ایجاد شغل را فراهم کنیم.
محسن زنگنه نیز به عنوان مخالف دو فوریت این طرح، گفت: نباید بخش خصوصی را ملزم کرد که نیروهای خود را از طریق یک اداره دولتی به کارگیری کند و این کار برخلاف حمایت از تولید است. راه‌اندازی سامانه‌های کار بر عهده شرکت‌های کاریابی است.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


پیام مقاومت به رژیم صهیونیستی؛ برگزاری راهپیمایی پرچم ممنوع است
منابع رسانه ای فاش کردند که مقاومت فلسطین در پیامی خطاب به رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که اجازه برپایی راهپیمایی پرچم را به شهرک نشینان صهیونیست نخواهد داد.

جذب متخصصین کارآمد و تحصیل کرده در مناطق آزاد اولویت باشد
رئیس جمهور، ایجاد ۸ هزار اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در بهره‌برداری از ۸۲ طرح امروز را گام مهمی در سال تولید، دانش‌بنیان و کارآفرین دانست و گفت: اولویت باید جذب متخصصین در مناطق آزاد باشد.

آژیر خطر در «الجلیل» به صدا درآمد
منابع رسانه ای اعلام کردند که ورود یک پهپاد از لبنان به منطقه اشغالی «الجلیل» موجب به صدا درآمدن آژیر خطر در این منطقه شده است.

همزمان ۸۲ طرح صنعتی، عمرانی و کشاورزی افتتاح می‌شوند
همزمان ۸۲ طرح صنعتی، عمرانی و کشاورزی در ۵ منطقه آزاد تجاری-صنعتی و ۷ منطقه ویژه اقتصادی کشور با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید