صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

هیئت هماهنگی شیعی یکپارچه و منسجم است/ تکذیب وجود شکاف و دودستگی

کد خبر 177182 1400-11-03 13:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک عضو هیئت هماهنگی شیعی عراق اعلام کرد که برخی اخبار مبنی بر وجود شکاف و دودستگی در صفوف این هیئت کذب است.
هیئت هماهنگی شیعی یکپارچه و منسجم است/ تکذیب وجود شکاف و دودستگی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «عارف الحمامی» عضو هیئت هماهنگی شیعی امروز یکشنبه در سخنانی به برخی اخبار در خصوص وجود شکاف در صفوف هیئت هماهنگی واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، این عضو هیئت هماهنگی شیعی عراق با بیان اینکه احزاب و جریان‌های عضو هیئت مذکور یکپارچه و منسجم هستند، گفت: وجود شکاف و دودستگی در صفوف هیئت هماهنگی چیزی جز شایعات بی اساس نیست.
این درحالی است که روز گذشته «نوری المالکی» رهبر ائتلاف «دولت قانون» عراق یک پست توئیتری در خصوص آخرین تحولات مربوط به تشکیل دولت جدید در این کشور منتشر کرد. المالکی در این پست توئیتری آورده است: هیئت هماهنگی شیعی به سمت تشکیل دولت حرکت می‌کند. مدیریت کشور بر اساس شراکت خواهد بود و همگان زیر سقف قانون اساسی قرار خواهند داشت.
رهبر ائتلاف دولت قانون همچنین در پست توئیتری مذکور آورده است: هیئت هماهنگی شیعی کاملاً قدرتمند و منسجم است. این هیئت دارای وحدت مواضع است. پیش از این، «ضرغام المالکی» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف دولت قانون در سخنانی تاکید کرد گفتگوهای سیاسی بین هیئت هماهنگی شیعی و جریان صدر به منظور تشکیل دولت آینده همچنان ادامه دارد.
این عضو ائتلاف دولت قانون در ادامه با بیان این موضوع تصریح کرد: نمی‌توانیم در میانه راه متوقف شویم و باید بحث‌ها و گفتگوها بین نیروهای سیاسی و به ویژه گروه‌های شیعه ادامه یابد. وی با بیان اینکه گروه‌های سنی، به ویژه ائتلاف تقدم، با هم‌پیمان شدن با گروه‌های دیگر توانسته‌اند ۳۷ کرسی را به دست بیاورند، تاکید کرد: در چنین شرایطی هیئت هماهنگی چگونه می‌تواند در حاشیه قرار گیرد؟
ضرغام المالکی در عین حال در خصوص ایفای نقش اپوزیسیون در پارلمان آینده اظهار داشت: گزینه اپوزیسیون به هیچ وجه تحمیلی نیست؛ بلکه یک انتخاب خودخواسته برای هر تشکل سیاسی است.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید