صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

اتصال ۱۰۰۰ روستا به شبکه ارتباطات پرسرعت/ حفظ حریم خانواده ها در فضای مجازی

کد خبر 177186 1400-11-03 13:24
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
آیین اتصال ۱۰۰۰ روستا به شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت امروز یکشنبه با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات و برخی معاونان این وزارتخانه برگزار شد.
اتصال ۱۰۰۰ روستا به شبکه ارتباطات پرسرعت/ حفظ حریم خانواده ها در فضای مجازی

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور امروز در مراسم افتتاح این پروژه در وزارت ارتباطات تاکید کرد: کلیه هماهنگی های استانی با مدیریت استاندارد باید انجام شود تا گام آخر که برقراری ارتباطات است به خوبی انجام شود. تاکنون همکاری های خوبی صورت گرفته است اما از آنجا که دولت سیزدهم تصمیم گرفته ظرف یک سال و نیم آینده، همه روستاهای ۲۰ خانوار به بالا به شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت متصل شود، این همکاری ها باید بیشتر شود.
وی با اشاره به اینکه آموزش، اقتصاد و اشتغال و ... به فناوری گره خورده و شاید بشود گفت تصور زندگی بدون فناوری ارتباطات وحشتناک است، تصریح کرد: در حال حاضر داشتن زیرساخت مناسب به یک ضرورت تبدیل شده است. در ملاقات با نمایندگان آن ها اذعان دارند که مردم در روستاهایی که حتی جاده و برق ندارند می گویند ارتباطات می خواهیم.
وی با بیان اینکه فراهم کردن زیرساخت ارتباطی در ایران یکی از اهداف وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم است و انشالله در این دولت با سرعت پیدا کند، گفت: از مجموع ۴۰ هزار روستا برداشت ما این بود که فقط ۴ هزار روستا فاقد ارتباط هستند اما بررسی بیشتر نشان داد که حدود ۳ هزار و ۵۰۰ روستا که ارتباط دارند، ارتباط بی کیفیتی دارند و باید گفت در واقع ارتباطی ندارند. برخی دیگر به دلیل مهاجرت معکوس و رجعت برخی ها به روستاها در دوران کرونا، جمعیت ساکن در روستاها افزایش یافت و همزمان نیاز به توسعه ارتباطات نیز افزایش یافت.
وی با اعلام اینکه ۷۸۰ روستا از امروز صاحب ارتباطات دیتا می شوند، گفت: ۲۵۰ روستا هم کیفیت ارتباطاتشان افزایش یافت. در کنار توسعه ارتباطات نباید از زیرساخت های خدماتی غفلت کنیم؛ در همه حوزه ها باید زیر ساخت هایی فراهم کنیم که شاهد آبادانی و اشتغال بیشتر باشیم. بحث گردشگری و کشاورزی هوشمند، دامداری هوشمند و استفاده از اینترنت اشیا، حوزه صنایع دستی ظرفیت هایی است که منجر به آبادنی روستا می شود.
زارع پور با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی یکی از دغدغه های جدی ما حفاظت از حریم خانواده ها است، گفت: اقدامات متعددی با کمک دستگاه های مختلفی در نظر داریم با توجه به اینکه یک‌روز به نام روز خانواده و فضای مجازی نام گذاری کردیم، در همین روز این اقدامات به سمع و نظر همگان خواهد رسید. ما باید فضای امنی را برای کودکان و نوجوانان در بستر شبکه جهانی اینترنت فراهم کنیم.
وی ادامه داد: افتتاحیه های پروژه های وزارت ارتباطات از امروز آغاز شده و تا ۴ اسفندماه ظرف یک ماه ادامه خواهد داشت. در صورتی که نمایندگان همراهی کنند و در صورت تامین بودجه، تا پایان ۱۴۰۱ در سه مقطع اردیبهشت، شهریور و دهه فجر همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهیم‌ کرد. ما ۹ پروژه بزرگ داریم که ظرف یکماه آینده به بهره برداری می رسد از جمله پنجره واحد دولت الکترونیک و فاز اول فیبر نوری.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


نشست کمیته سیاستگذاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی برگزار شد
نشست کمیته سیاستگذاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی با حضور نمایندگان مراکز علمی، سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی فعال در حوزه هوش مصنوعی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

جشنواره ایده تا محصول در صنعت ارتباطات برگزار می شود
جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات با هدف حمایت همه‌جانبه از شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های خلاق و فعالان این صنعت با حمایت ستاد فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی برگزار می‌شود.

گرنت فناوری به سامانه نظام ایده‌ها و نیازها «نان» وصل می شود
جلسه بررسی پیشرفت عملکرد سامانه نظام ایده ها و نیاز ها (نان) به منظور پیشبرد اهداف این سامانه ملی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISC برگزار شد.

گوگل در روسیه ورشکسته شد
به گفته سخنگوی گوگل زیرمجموعه شرکت در روسیه تصمیم دارد اعلام ورشکستگی کند زیرا مقامات این کشور حساب بانکی آن را توقیف کرده اند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید