صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

هشدار به مدیران فناوری برای ورود به عصر رایانه‌های کوانتومی

کد خبر 177199 1400-11-03 14:40
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک محقق آزمایشگاه سرن هشدار می‌دهد که عصر رایانه‌های کوانتومی در آینده نزدیک از راه می‌رسد و آمادگی برای همراهی با تحولات ناشی از آن ضروری است.
هشدار به مدیران فناوری برای ورود به عصر رایانه‌های کوانتومی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، آلبرتو دی مگلیو رئیس آزمایشگاه اوپن لب در سرن در این مورد گفته است: رایانه‌های کوانتومی برای حل مشکلات رمزنگاری و بهینه‌سازی فعالیت‌های مختلف نویدبخش هستند و شرکت‌ها در تلاشند تا آنها را برای استفاده‌های تجاری کاربردی کنند.
بر اساس بررسی‌های مؤسسه Deloitte، سرمایه گذاران خطرپذیر در طول سال ۲۰۲۱ بیش از یک میلیارد دلار در کسب و کار های کوانتومی سرمایه گذاری کردند. آنها طی ۱۲ ماه آینده علاقه بیشتری به سرمایه گذاری خواهند داشت و مجموع هزینه‌های مربوط به این کار احتمالاً تا پایان سال به بالای ۵ میلیارد دلار خواهد رسید.
این تزریق پول نقد به فناوران کمک می‌کند تا کامپیوترهای کوانتومی قابل اعتماد و مفیدی را توسعه داده و ابداع کنند. این در حال حاضر یک اولویت بزرگ است، زیرا تلاش‌ها برای افزایش تعداد بیت‌های کوانتومی _ یا کیوبیت‌ها _ در دسترس برای محاسبات به کسب‌ و کارها کمک می‌کند تا برای شناسایی موارد استفاده جدید رایانه‌های کوانتومی اقدام کنند.
بر اساس برآورد Deloitte ده‌ها شرکت در سراسر جهان از رایانه‌های کوانتومی به عنوان بخشی از عملیات روزانه خود در سال جاری استفاده خواهند کرد. این فناوری سالانه میلیاردها دلار ارزش تولید می‌کند، به همین دلیل است که مدیران فناوری شرکت‌ها باید از هم اکنون برای بهره گیری از مزیت کوانتومی آماده شوند.
بر اساس بررسی‌های دو شرکت کوانتومی زاپاتا کامپویتینگ و ویک فیلد ریسرچ سه چهارم (۷۴ درصد) مدیران ارشد شرکت‌های تجاری معتقدند سازمان‌هایی که به زودی رایانه‌های کوانتومی را به کار نگیرند، به سرعت از رقبا عقب خواهند افتاد.
به گفته دی مگلیو، مؤثرترین رویکرد ایجاد شبکه‌هایی است که به کاربران کل اکوسیستم گسترده متشکل از شرکای داخلی و خارجی اجازه می‌دهد درباره چالش‌هایی که کسب‌وکارها با آن مواجه هستند فکر کنند و راه‌حل‌های بالقوه مبتنی بر پردازش کوانتومی را ارائه دهند. در عین حال، ساخت این اکوسیستم یک عنصر ضروری برای حرکت به سمت برنامه‌های کاربردی است.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


نشست کمیته سیاستگذاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی برگزار شد
نشست کمیته سیاستگذاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی با حضور نمایندگان مراکز علمی، سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی فعال در حوزه هوش مصنوعی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

گرنت فناوری به سامانه نظام ایده‌ها و نیازها «نان» وصل می شود
جلسه بررسی پیشرفت عملکرد سامانه نظام ایده ها و نیاز ها (نان) به منظور پیشبرد اهداف این سامانه ملی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISC برگزار شد.

۱۰پروژه پژوهشی برای زیرساخت اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات اجرا می شود
۱۰ پروژه پژوهشی در خصوص زیرساخت های اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات واگذار شد.

آئین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان حوزه ICT به زودی نهایی می شود/ ایجاد مشوق برای فریلنسرها
معاون وزیر ارتباطات گفت: جزئیات آئین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه آینده کمیسیون راهبری کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال، نهایی می شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید