صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

مصرف فعلی گاز فشار زیادی را بر شبکه وارد می‌کند

کد خبر 177200 1400-11-03 14:42
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز گفت: روز گذشته رکورد تاریخی مصرف گاز  خانگی و تجاری شکسته شد و به رقم ۶۹۲ میلیون متر مکعب رسید که این رقم فشار زیادی را بر شبکه وارد می‌کند.
مصرف فعلی گاز فشار زیادی را بر شبکه وارد می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر محمد رضا جولایی مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز اظهار کرد: روز گذشته رکورد تاریخی مصرف گاز خانگی و تجاری شکسته شد و به رقم ۶۹۲ میلیون متر مکعب رسید. خوشبختانه با تلاشی که در شرکت ملی گاز داشتیم این میزان تقاضا به طور کامل پوشش داده شد.
وی با اشاره به اینکه این رقم فشار زیادی را بر شبکه گازی کشور وارد می‌کند، افزود: با توجه به اینکه روند کاهش دما در کشور ادامه دارد انتظار می‌رود در روزهای آتی مصرف گاز نیز افزایش یابد و از همین رو از هموطنان می‌خواهیم در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.
جولایی تأکید کرد: در حال حاضر وضعیت تأمین گاز پایدار است و در وضعیت مناسبی است ولی اگر روند به این صورت باشد فشار بسیار زیادی به شبکه وارد می‌شود.
مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ادامه داد: مجموع استان‌های تهران البرز و قم، چون به صورت کانون دیده می‌شوند، بیشترین مصرف را داشتند و استان‌های شمال غرب یعنی آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل رتبه دوم، استان‌های شمالی در رده سوم و بعد از آن هم استان‌های خراسان وجود دارد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


۸۰ درصد هزینه ساخت مسکن دهک‌های اول تا سوم از محل تسهیلات بانکی/ پرداخت آورده متقاضیان در ۴ مرحله
معاون وزیر راه و شهرسازی ۸۰ درصد هزینه ساخت مسکن دهک‌های اول تا سوم جامعه را محل تسهیلات بانکی خواند و گفت: مبلغ و سود تسهیلات متفاوت و بر اساس دهک درآمدی افراد تنظیم شده است.

سهم ۱.۵ درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی
عضو هیئت مدیره انجمن صنایع پلیمر ایران گفت: ارزش آفرینی ۷۵ هزار میلیارد تومانی این صنعت و اشتغالزایی ۹۵۰ هزار نفری آن خبر داد و گفت: این صنعت اشتغالزاترین صنعت کشور محسوب می شود.

تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند
در جریان کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و کوبا، پروتکل همکاری بندری دو کشور به امضای مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و معاون نخست وزیر جمهوری کوبا رسید.

بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار
وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش وام ودیعه مسکن و خرید مسکن امروز بررسی نشد و مقرر شد در جلسه ستاد تنظیم بازار این موضوع مطرح شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید