صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

تلاش می کنیم موانع برگزاری آزمون وکالت رفع شود

کد خبر 177203 1400-11-03 14:46
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نهاد وکالت مستمراً در تلاش بوده تا از طریق رایزنی و گفت‌وگو موانع موجود را برطرف کند.
تلاش می کنیم موانع برگزاری آزمون وکالت رفع شود

به گزارش خبرگزاری مهر، اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) با انتشار اطلاعیه‌ای با تشریح علت تأخیر در انتشار آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، توضیحاتی درباره روند برگزاری این آزمون ارائه داد.
در بخشی از اطلاعیه روابط عمومی اسکودا آمده است
داوطلبان گرامی آزمون کارآموزی وکالت اطلاع دارند که برگزاری این آزمون در سال جاری به دلیل ابلاغ «آئین‌نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری» دچار موانعی بوده است. پیش از این رسماً اعلام شده که آئین‌نامه مورد نظر به دلیل اینکه در موارد متعددی، بر خلاف نص «لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری» است، از نظر نهاد وکالت قابل اجرا نیست.
با این حال، از آنجا که تلاش‌ها، خواست و سرنوشت داوطلبان آزمون وکالت همواره برای مدیران نهاد وکالت حائز اهمیت بوده و از آن مهم‌تر، برگزاری آزمون وکالت جزو اختیارات و تکلیف قانونی نهاد وکالت است، در اجلاسیه اخیر هیئت عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری، با هدف رفع موانع برگزاری آزمون، تصمیماتی مصوب و در این باره اطلاع‌رسانی شد. ولی با وجود این مصوبه هم، متأسفانه برخی مداخلات غیرقانونی استمرار یافت و مانع‌تراشی در مسیر برگزاری آزمون خاتمه پیدا نکرد. در تمام هفته‌های گذشته نهاد وکالت مستمراً در تلاش بوده تا از طریق رایزنی و گفت‌وگو موانع موجود را برطرف و مقدمات برگزاری آزمون را فراهم کند.
این تلاش‌ها نهایتاً در روز چهارشنبه، ۲۳ دی‌ماه، منجر به تفاهم سه‌جانبه‌ای با حضور نمایندگان نهاد وکالت، معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه و سازمان سنجش گردید و بر اساس مصوبه این جلسه، انتشار قریب‌الوقوع آگهی از سوی روابط عمومی اسکودا اطلاع‌رسانی شد. متأسفانه متعاقب این جلسه و علی‌رغم تفاهم مورد نظر، باز هم در اقدامی سؤال‌برانگیز، از انتشار آگهی آزمون که قرار بود حداکثر تا روز دوشنبه هفته جاری توسط سازمان سنجش منتشر شود ممانعت شده است.
داوطلبان گرامی آزمون وکالت، حتماً تأیید می‌نمایند که برگزاری این آزمون در صورتی که با خدشه به استقلال نهاد وکالت و آینده این عزیزان همراه باشد، نه‌تنها اقدامی غیرقانونی است؛ بلکه گامی برخلاف حقوق مصرح ملّت در قانون اساسی به شمار می‌رود که سرزنش مردم از جمله فرزندان عزیز ما، خانواده شریف وکالت و نسل‌های آینده را به دنبال خواهد داشت.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید