صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

اعتراضات در ناصریه عراق

کد خبر 177204 1400-11-03 14:47
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شاهدان عینی عراقی اعلام کردند که دهها فارغ التحصیل دانشگاهی در شهر ناصریه در استان ذی قار عراق دست به اعتراض زده و دو پل النصر و الزیتون را به روی خودروها بستند.
اعتراضات در ناصریه عراق

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی عربی، شاهدان عینی عراقی اعلام کردند که دهها فارغ التحصیل دانشگاهی در شهر ناصریه در استان ذی قار عراق دست به اعتراض زده و دو پل النصر و الزیتون را به روی خودروها بستند.
این اعتراضات به نبود فرصت های شغلی دولتی رخ داد.
تظاهرات کنندگان از مقامات محلی این استان و نیز دولت عراق خواستند که برای آنها در مراکز دولتی شغلی فراهم کند.
یکی از تظاهرکنندگان به آناتولی گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه ها ماههاست که برای فراهم شدن فرصت شغلی تظاهرات می کنند، با این همه مقامات به خواسته های آنان پاسخی نمی دهند به همین دلیل راهی جز اقدامات تنش زا در برابرما نمانده است.
آناتولی در ادامه گزارش داد: اعتراضات در درخواست شغل هراز چند گاهی در عراق تکرار می شود، زیرا بخش دولتی تعداد بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه ها و موسسات را با توجه به محدودیت بخش خصوصی در این کشور جذب نمی کند. براساس جدیدترین آمار وزارت برنامه ریزی عراق، میزان بیکاری در این کشور بالغ بر ۲۷ درصد است، این در حالی است که میزان فقر به ۳۱.۷ درصد می رسد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


بازداشت ۷ تَن از رهبران «فراکسیون اسلامی» در دانشگاه «بیرزیت»
نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد امروز چهارشنبه ضمن یورش به «رام الله» در کرانه باختری ۷ تَن از رهبران «الکتلة الاسلامیة» (فراکسیون اسلامی) در دانشگاه «بیرزیت» را بازداشت کردند.

نقض مجدد آتش‌بس یمن توسط متجاوزان/ هشدار شدیداللحن «صنعاء»
منابع رسانه ای اعلام کردند که ائتلاف متجاوز سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۰ مرتبه آتش بس یمن را نقض کرده است.

بازداشت بیش از ۱۲۰۰ فلسطینی توسط صهیونیست‌ها از ابتدای سال جاری
منابع فلسطینی اعلام کردند که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۱۲۰۰ فلسطینی توسط صهیونیستها در کرانه باختری بازداشت شده اند.

جزئیات آتش سوزی در صحن حضرت زینب حرم امام حسین (ع)
تولیت آستان مقدس حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اعلام کرد که آتش سوزی روز سه شنبه در این آستان مقدس، در صحن در حال ساخت حضرت زینب (س) به وقوع پیوست و هیچ گونه خسارت جانی نداشت.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید