صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا ارتش اوکراین را به سلاح‌های کشنده مجهز کند

کد خبر 177264 1400-11-04 00:18
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سناتور آمریکایی سیاست بایدن در قبال روسیه را با مماشات غرب از آلمان نازی مقایسه کرد و خواستار آن شد که آمریکا ارتش اوکراین را به سلاح‌های کشنده مجهز کند.
آمریکا ارتش اوکراین را به سلاح‌های کشنده مجهز کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «جونی ارنست»، سناتور جمهوری خواه از کاخ سفید خواسته است که به جای منتظر ماندن برای تهاجم روسیه به اوکراین، فوراً تحریم‌ها را علیه روسیه آغاز کند.
ارنست در گفتگو با سی ان ان از رویکرد بایدن در برخورد با روسیه انتقاد کرد و گفت که ایالات متحده «باید اکنون وارد عمل شود.»
این نماینده جممهوری خواه حتی تا آنجا پیش رفت که سیاست بایدن را «دکترین مماشات» نامید، اصطلاحی که از نظر تاریخی برای توصیف رویکرد کشورهای اروپای غربی در رسیدگی به جاه طلبی‌های ارضی آلمان نازی استفاده می‌شد. این نماینده کنگره گفت که سیاست فعلی کاخ سفید مانع از حمله روسیه به کشور همسایه نخواهد شد.
سناتور جمهوری خواه پیشنهاد کرد که قطع سیستم بانکی سوئیفت برای روسیه که بنا بر گزارش‌ها در کاخ سفید به عنوان پاسخ احتمالی به تهاجم مطرح شده بود، یکی از گزینه‌های بازدارندگی مسکو از اقدامات تهاجمی است. او همچنین پیشنهاد کرد که آمریکا ارتش اوکراین را نه تنها به سلاح‌های دفاعی، بلکه با سلاح‌های کشنده نیز مسلح کند.
این قانونگذار همچنین تاکید کرد که واشنگتن باید امنیت آمریکایی‌هایی که در منطقه دونباس هستند را تضمین کند و در صورت لزوم آنها را تخلیه کند.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید