صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

مصوبه تعیین تکلیف حریم راه‌های روستایی ابلاغ شد

کد خبر 177380 1400-11-04 15:00
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون اول رئیس‌جمهور اصلاحیه مصوبه مربوط به تعیین تکلیف حریم راه‌های روستایی را ابلاغ کرد.
مصوبه تعیین تکلیف حریم راه‌های روستایی ابلاغ شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، «محمد مخبر» معاون اول رئیس جمهور اصلاحیه مصوبه مربوط به تعیین تکلیف حریم راه‌های روستایی را ابلاغ کرد.
هیئت وزیران در جلسه مورخ ۲۹ دی ۱۴۰۰، با هدف جلوگیری از تضییع حقوق کشاورزان و صیانت از اراضی کشاورزی، با اصلاح مصوبه مربوط به تعیین تکلیف حریم راه‌های روستایی موافقت کرد.
به موجب اصلاح مصوبه فوق، حریم کلیه راه‌های روستایی (راه‌های فرعی درجه ۳) عبارت است از اراضی بین حد نهایی بدنه راه تا فاصله (۱۲/۵) متر از محور راه در هر طرف، به قسمی که مجموع عرض بدنه راه و حریم طرفین آن (۲۵) متر شود.
در مواردی که راه روستایی (راه فرعی درجه ۳) اجباراً از داخل روستا عبور نماید، وفق طرح هادی روستایی مصوب، حریم آن عبارت است از اراضی واقع بین حد نهایی بدنه راه تا فاصله (۵/۷) متر از محور راه در هر طرف، به قسمی که مجموع عرض بدنه راه و حریم طرفین آن (۱۵) متر شود.
همچنین با توجه به اینکه وزارت جهاد کشاورزی به عنوان دستگاه متولی صیانت از اراضی کشاورزی بوده و نیز نقش سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل امکان عبور راه‌های روستایی از مناطق حفاظت شده، وزارتخانه‌های مذکور به ترکیب نمایندگان کمیسیون مندرج در این مصوبه که به منظور تعیین و افزایش درجه حریم راه‌های روستایی تشکیل شده، اضافه می‌شوند.
کشاورزی در حریم راه‌های روستایی در صورتی که به تشخیص وزارتخانه‌های راه و شهرسازی (سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای) و جهاد کشاورزی بر جسم راه آسیب نزند، با رعایت قوانین و مقررات مربوط مجاز است.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


ملت فلسطین اجازه یهودی سازی مسجدالاقصی را نخواهند داد
رئیس جنبش حماس در خارج فلسطین تاکید کرد که مسجدالاقصی یک مکان دینی کاملا اسلامی است و ملت فلسطین اجازه یهودی سازی آن را نخواهند داد.

مردم لبنان با همکاری و همگرایی قادر به عبور از مرحله کنونی هستند
محمد عبدالسلام تاکید کرد که ملت لبنان با همکاری یکدیگر و بدون در نظر گرفتن چالش ها قادر به عبور از شرایط کنونی هستند.

جزئیات آتش سوزی در صحن حضرت زینب حرم امام حسین (ع)
تولیت آستان مقدس حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اعلام کرد که آتش سوزی روز سه شنبه در این آستان مقدس، در صحن در حال ساخت حضرت زینب (س) به وقوع پیوست و هیچ گونه خسارت جانی نداشت.

رفع نگرانی حجاج درباره واکسن‌های مورد تأیید عربستان
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: این وزارتخان از مجاری دیپلماتیک خود تلاش خواهد کرد نگرانی پیش‌ آمده برای برخی از حجاج را در اسرع وقت با هماهنگی مقامات مسئول عربستان مرتفع کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید