صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای تولیدی رأی نیاورد

کد خبر 177493 1400-11-05 10:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی رأی کافی را نیاورد.
کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای تولیدی رأی نیاورد

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه (۳ بهمن) مجلس شورای اسلامی کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی در مجلس بررسی شد و رئیس مجلس شورای اسلامی بلافاصله بعد از رأی گیری، تصویب کلیات را اعلام کرد. در همان جلسه بعد از گذشت دقایقی مجدداً محمدباقر قالیباف اعلام کرد که با احتساب رأی نمایندگانی که دستگاه‌های آنان هنگام رأی گیری مشکل داشت، کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی به تصویب رسیده است. در جلسه علنی امروز (۵ بهمن) مجلس شورای اسلامی، محمدحسین فرهنگی با استناد به ماده ۷۵ آئین نامه داخلی مجلس نسبت به صحبت‌های عبدالحسین روح الامینی، نماینده مردم تهران در جلسه قبلی مجلس تذکر داد و گفت: اظهارات این نماینده از همکارانی که موفق به رأی گیری نشده، خلاف قانون اساسی است. ما از این نماینده گلایه داریم و باید عذرخواهی کند. وی با تاکید بر اینکه همه نمایندگان حق رأی دارند، تصریح کرد: این نماینده باید عذرخواهی کند، در غیر این صورت، به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت می‌کنیم.
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: در هیئت رئیسه بحث مربوط به رأی گیری کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی بحث شد و مجموع بررسی فنی که انجام شد، نشان داد همان ۵ دستگاهی که آنجا وجود داشته خراب بوده و این افراد نتوانستند در رأی‌گیری شرکت کنند البته در همان ۳۰ ثانیه رأی‌گیری اعلام کرده بودند که نمی‌توانند رأی دهند، هیئت رئیسه رأی این افراد را تأیید کرد و به صورت مکتوب آرای خود را مثبت اعلام کردند اما حتی با احتساب این آراء، طرح دو فوریتی مذکور رأی نیاورد و در کمیسیون بایگانی شده است.
گفتنی است، روح الامینی نماینده مردم تهران در جلسه قبل صحن مجلس با انتقاد از عملکرد هیئت رئیسه گفته بود که رئیس مجلس و هیئت رئیسه درباره رأی گیری از کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی تخلف کرده چرا که اول اعلام کردند کلیات طرح رأی نیاورده است و سپس در بین دستور دیگری اعلام کرد که دستگاه رأی‌گیری چند نفر قطع بوده و کلیات رأی آورده است!پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید