صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

آغاز مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه سرایی قرآن

کد خبر 177497 1400-11-05 10:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
باقری از آغاز مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه سرایی قرآن آموزان مراکز دارالقرآن الکریم سراسر کشور به میزبانی استان آذربایجان شرقی خبر داد.
آغاز مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه سرایی قرآن

به گزارش خبرگزاری مهر، میکائیل باقری مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه سرایی قرآن آموزان مراکز دارالقرآن الکریم سراسر کشور از پنجم لغایت ۷ بهمن ماه به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی و در شهر تبریز برگزار خواهد شد.
وی افزود: برای داوری این دوره از مسابقات ۸ نفر از اساتید و داوران برجسته و بین المللی انتخاب شده اند که ۴ نفر از این داوران در بخش پسران و ۴ نفر دیگر در بخش دختران قضاوت و داوری گروه‌ها را به عهده خواهند داشت.
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در این دوره از مسابقات ۱۶ گروه در بخش پسران و ۱۵ گروه در بخش دختران به مرحله نهایی راه یافته اند که هر گروه یک قطعه مدیحه سرایی و یک قطعه هم خوانی قرآن کریم اجرا می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: مسابقات همخوانی و مدیحه سرایی از سطح مراکز دارالقرآن الکریم آغاز می‌شود و هر مرکز دارالقرآن حداقل ۱ گروه در بخش پسران و ۱ گروه در بخش دختران برای حضور در مسابقات معرفی می‌کنند که در مرحله استان با سایر گروه‌های استان خود به رقابت می‌پردازند و در نهایت یک گروه پسران و یک گروه دختران به عنوان نماینده استان به مرحله مقدماتی کشوری راه می‌یابند و اگر بتوانند حدنصاب را کسب کنند به مرحله نهایی کشوری راه پیدا خواهند کرد.
باقری تصریح کرد: اختتامیه این دوره از مسابقات با حضور مسئولان کشوری به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف صدا و سیمای جمهوری اسلامی و شبکه شاد پخش خواهد شد که برگزیدگان مسابقات در آن تجلیل خواهند شد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسابقات به صورت مجازی برگزار می‌شود فوق برنامه‌هایی توسط استان میزبان در نظر گرفته شده است که دانش آموزان می‌توانند با مراجعه به کانال اختصاصی این دوره از مسابقات از این برنامه‌ها بهره مند شوند.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید