صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد

کد خبر 177702 1400-11-06 12:52
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC)روز گذشته اعلام کرد وب سایت (Fashion Nova) که یک برند لباس است، باید برای سرکوب نظرات مشتریان ۴.۲ میلیون دلار غرامت بدهد.
غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، این کمیسیون اعلام کرد این نخستین پرونده مربوط به تلاش های یک شرکت برای پنهان کردن نظرات منفی کاربران است. طبق اسناد موجود «فشن نوا» با استفاده از یک سیستم بررسی محصول طرف ثالث، نظراتی که امتیازات کمتری به برند داده بودند را مدت طولانی تری برای تایید نگه داشت.
شرکت مذکور از ۲۰۱۵ تا اواخر ۲۰۱۹ میلادی به طور خودکار اظهار نظر و بررسی هایی از کاربران را در وب سایت منتشر می کرد که به برند ۴یا ۵ ستاره داده بودند. اما انتشار صدها هزار بررسی که ستاره های کمتری به برند داده بودند و نظرات منفی را تایید نکرده بود.
تری فای سخنگوی «فشیون نوا» در یک بیانیه ای اعلام کرد، اتهامات کمیسیون فدرال تجارت آمریکا نادرست هستند و این شرکت اطمینان دارد در دادگاه برنده می شد اما فقط به دلیل اجتناب از هزینه های حقوقی و سردرگمی که در دعوی قضایی ایجاد می شود، حاضر به تسویه خارج از دادگاه شده است.
فشن نوا ادعا می کند اختلال به وجود آمده ناشی از اتکا به یک فروشنده و چالش هایی در گزینه انتشار خودکار برای رده بندی هایی با تعداد خاصی ستاره بوده است.
نظراتی که به طور خودکار منتشر نمی شوند را می توان به طور جداگانه بازبینی و منتشر کرد. در بخشی از بیانیه سخنگوی شرکت آمده است: در مقطعی از زمان، شرکت با توجه به محدودیت های منابع خاص طی دوره رشد سریع خود به طور ناخواسته در تکمیل این فرآیند شکست خورد.
به گفته او فشن نوا به محض اطلاع از این مشکل در سال ۲۰۱۹ آن را برطرف کرده و از آن زمان تاکنون اظهار نظرهای منتشر نشده نیز پست شده اند.
هرچند طی سال های اخیر و به خصوص در همه گیری کرونا تجارت الکترونیک شکوفا شد اما اکوسیستم بررسی های آنلاین همچنان ابتدایی است. طی سال های اخیر کمیسیون فدرال تجارت آمریکا برای انتشار نظرات جعلی خواهان تنبیه شرکت های مختلف مانند برند تولیدکننده محصولات پوستی «ساندی ریلی» شده بود.
اما تسویه جدید نخستین نمونه از اقدام آژانس برای به چالش کشیدن فرایند «سرکوب نظرات» است.
اقدامات این کمیسیون نشان دهنده زنگ خطری برای شرکت های دیگر نیز است. FTC روز گذشته اعلام کرد نامه هایی به ۱۰ شرکت فرستاده که سرویس های مدیریت نظرات را برعهده دارند و به آنها اعلام کرده نمی توانند از جمع آوری نظرات منفی و انتشار آنها اجتناب کنند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


گوگل در روسیه ورشکسته شد
به گفته سخنگوی گوگل زیرمجموعه شرکت در روسیه تصمیم دارد اعلام ورشکستگی کند زیرا مقامات این کشور حساب بانکی آن را توقیف کرده اند.

۱۰پروژه پژوهشی برای زیرساخت اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات اجرا می شود
۱۰ پروژه پژوهشی در خصوص زیرساخت های اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات واگذار شد.

آئین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان حوزه ICT به زودی نهایی می شود/ ایجاد مشوق برای فریلنسرها
معاون وزیر ارتباطات گفت: جزئیات آئین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه آینده کمیسیون راهبری کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال، نهایی می شود.

صدور بیش از ۱۲ هزار ضمانت‌نامه برای شرکتهای دانش بنیان
مدیر دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور از صدور ۱۲۹۸۰ ضمانت‌نامه به ارزش ۸۲۵۰ میلیارد تومان برای شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید