صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

هشدار صندوق بین‌المللی پول به السالوادور: بیت‌کوین را کنار بگذارید

کد خبر 177718 1400-11-06 13:44
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
صندوق بین‌المللی پول از السالوادور خواست به علت تبعات بی ثبات کننده اقتصادی و مالی، استفاده از ارز رمز بیت کوین را به عنوان ارز قانونی کنار بگذارد.
هشدار صندوق بین‌المللی پول به السالوادور: بیت‌کوین را کنار بگذارید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان بی سی، مدیران صندوق بین‌المللی پول تاکید کردند استفاده از بیت‌کوین خطرات زیادی برای ثبات اقتصادی، یکپارچگی مالی و حمایت از مصرف‌کننده داشته و ممکن است بدهی‌های مالی مرتبط به وجود آورد.
گزارش صندوق بین‌المللی پول در این زمینه که پس از گفتگوهای دوجانبه با السالوادور منتشر شد، در ادامه مقامات السالوادور را ترغیب کرده تا با حذف بیت کوین به عنوان پول قانونی، دامنه قانون این کشور در مورد بیت کوین را محدود کنند.
در سپتامبر ۲۰۲۱، این کشور در آمریکای مرکزی به اولین کشور جهان مبدل شد که ارز دیجیتال را به عنوان ارز قانونی در کنار دلار آمریکا پذیرفت. نجیب بقیله، رئیس جمهور السالوادور که سرنوشت سیاسی خود را به موفقیت استفاده از بیت کوین در این کشور گره زده، در ماه‌های اخیر صدها بیت کوین به ترازنامه کشور اضافه کرده است.
وی روز جمعه در توییتی اعلام کرد با سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال، ۱۵ میلیون دلار دیگر بیت کوین «واقعاً ارزان» خریداری کرده است. ارزش بیت کوین از ماه نوامبر به این سو حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است.
رویکرد سراسری السالوادور به استفاده از بیت‌کوین شامل راه‌اندازی کیف پول مجازی ملی به نام Chivo است که خدمات تراکنش‌های بدون کارمزد را ارائه می‌دهد و پرداخت‌های بین‌مرزی سریع را ممکن می‌کند. برای کشوری که ۷۰ درصد از شهروندان آن به خدمات مالی سنتی دسترسی ندارند، Chivo راه‌حلی مناسب است تا کسانی که هرگز بخشی از سیستم بانکی نبوده‌اند، از مزایای آن بهره مند شوند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


رویداد خوشامدگویی ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان جدید برگزار می‌شود
رویداد خوشامدگویی ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان جدید دوم خرداد ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود.

بررسی موانع استفاده از فناوری برای سالمندان در ایران/ لزوم ارائه فناوری های شناختی و رباتیک
معاون سیاست‌گذاری سازمان فناوری اطلاعات گفت: ارائه فناوری‌های شناختی، رباتیک و اینترنت اشیا می‌تواند نقش بسزایی در فراهم کردن شرایط سالمندی سالم برای سالمندان در کشور ایفا کند.

استفاده از روشی جدید برای اندازه گیری همزمان داروهای ضدسرطان سینه
پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس استفاده از روش های آنالیز چند- راهی برای اندازه‌گیری همزمان داروهای ضدسرطان سینه را در نمونه های بیولوژیکی با بکارگیری طیف سنجی فلورسانس نشری-تهییجی،بررسی کردند.

اهدای جایزه رساله برتر همراه اول در حوزه مهندسی برق و فناوری
همزمان با افتتاحیه سی‌امین کنفرانس بین‌المللی مهندسی برق، برگزیدگان جایزه رساله برتر همراه اول در حوزه مهندسی برق و فناوری ارتباطات معرفی شدند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید