صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

کاهش ۶۲ درصدی مانده پرونده ها در سازمان قضایی نیروهای مسلح

کد خبر 177723 1400-11-06 13:50
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از کاهش ۶۲ درصدی مانده پرونده و ۲۳ درصدی ورودی پرونده به این سازمان طی ۵ سال گذشته خبرداد.
کاهش ۶۲ درصدی مانده پرونده ها در سازمان قضایی نیروهای مسلح

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان در دیدار با رئیس قوه قضائیه با اشاره به اصل ۱۷۲ قانون اساسی مبنی بر مسئولیت‌ها و کارکرد سازمان قضائی نیروهای مسلح گفت: جوان‌سازی کادر و استفاده از تجارب بلند پیشکسوتان، توجه به انتصابات درون سازمانی، کاهش آمار پرونده‌های قدیمی و معوقه، حبس‌زدایی و استفاده از ظرفیت‌های جایگزین حبس، کم کردن هزینه‌های جاری و اسراف‌زدایی، نوسازی و بهینه‌سازی تجهیزات موجود و تلاش برای الکترونیکی کردن کامل فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها، از جمله اهداف و برنامه‌های در دستور کار سازمان قضائی نیروهای مسلح است.
حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان از انجام ۷۸ مورد بازدید و بازرسی دادیاران، دادستان‌ها، قضات محاکم و فرماندهان عالی نظامی و انتظامی از زندان‌ها و بازداشتگاه‌های سازمان قضائی نیروهای مسلح طی سال ۱۳۹۹ خبر داد.
وی با بیان اینکه ارتقا سطح اقدامات آموزشی از سوی سازمان قضائی نیروهای مسلح، کاهش ورودی پرونده به این سازمان و افزایش صیانت از نیروهای مسلح را به دنبال خواهد داشت، از کاهش ۶۲ درصدی مانده پرونده و ۲۳ درصدی ورودی پرونده به سازمان قضائی نیروهای مسلح طی ۵ سال گذشته خبر داد.
حجت‌الاسلام والمسلمین خواجه‌وند صالحی دادستان نظامی استان تهران نیز طی سخنانی در این مراسم، تلاش در جهت صیانت و سلامت نیروهای مسلح را از جمله اهداف سازمان قضائی نیروهای مسلح برشمرد.
همچنین در این مراسم که مسئولان و تعدادی از قضات و کارکنان سازمان‌های قضائی نیروهای مسلح تمامی استان‌های کشور به صورت ویدئوکنفرانسی در آن شرکت داشتند، رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح آذربایجان غربی، یکی از قضات سازمان قضائی نیروهای مسلح استان تهران، یکی از کارمندان سازمان قضائی نیروهای مسلح استان سیستان و بلوچستان و یکی از بانوان کارمند سازمان قضائی نیروهای مسلح استان تهران، به بیان نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید