صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

مراکز دارالقرآن بهترین پایگاه برای انس با قرآن است

کد خبر 177735 1400-11-06 14:41
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ناظر ستاد برنامه‌ریزی مسابقات مدیحه سرایی دارالقرآن های کشور تاکید کرد که مراکز دار القرآن الکریم بهترین پایگاه برای انس با قرآن و یادگیری معارف قرآن در سطح جامعه هستند.
مراکز دارالقرآن بهترین پایگاه برای انس با قرآن است

به گزارش خبرگزاری مهر، ستار شجاعی در خصوص پنجمین دوره مسابقات هم خوانی قرآن کریم و مدیحه سرایی دارالقرآن‌های سراسر کشور گفت: خدا را شاکریم که ما را در خدمت نوجوانانی که در دریای پرتلاطم عصر حاضر قرار گرفته و انس با قرآن کریم را انتخاب کردند و به اعتقاد من گل سرسبد پسران و دختران ایران اسلامی هستند، قرار داده است.
وی افزود: باید بدانیم که اگر دانش آموزان عزیز ما بتوانند از طریق انس با قرآن، خود را در فضای معرفتی قرآن قرار دهند، خواهند توانست مشکلات خود را در زندگی برطرف کنند.
ناظر ستاد برنامه ریزی مسابقات با اشاره به سخنان رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی اظهار کرد: باید این واقعیت را بپذیریم، مشکل بزرگ مسلمانان دنیا، دوری از قرآن و علاج نیز بازگشت به آن است؛ مراکز دارالقرآن الکریم آموزش و پرورش که در استان‌های سراسر کشور فعالیت دارند، بهترین پایگاه برای انس با قرآن و یادگیری معارف قرآن و ایجاد زمینه برای عمل به قرآن در سطح جامعه هستند.
وی افزود: در همین راستا مسابقات هم خوانی و مدیحه سرایی مراکز دارالقرآن الکریم زمینه جذب و انس دانش آموزان و علاقه مندان به قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را فراهم کرده و قرآن آموزان را با کار گروهی و تیمی آشنا ساخته است.
شجاعی خاطرنشان کرد: یقیناً تلاوت قرآن، آن هم به صورت هم‌خوانی یک فضیلت بزرگ، یک ثواب الهی و تلاوت آن وسیله‌ای برای رسیدن به معرفت است. اگر نوجوانان ما در مسیری که انتخاب کرده اند هرچه بیشتر جلو بروند، تشنه‌تر و علاقه مندتر به آیات حق می‌شوند و دلشان روشن‌تر می‌شود.
وی در پایان عنوان کرد: امیدوارم خداوند متعال همه ما، تمام ملت ایران و امت اسلامی را با قرآن مأنوس و دل‌های ما را که از محبّت قرآن پُر است، از معارف آن نیز سرشار کند.


مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تشکیل کمیته جام‌جهانی میان ایران و قطر برای طرح ایده‌ها
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بر استفاده از فرصت جام جهانی قطر برای ارتقای همکاری‌های عمیق در سه حوزه گردشگری، میراث‌ فرهنگی و صنایع‌ دستی بین ایران و قطر تاکید کرد.

تعامل با ارگان‌های نظامی و انتظامی به منظور آزادسازی زمین‌های شهر
شهردار تهران گفت: شهرداری با ارگان های نظامی و انتظامی برای آزادسازی زمین های شهری به نفع مردم تعامل دارد و این کار از طریق ارگان های مختلف پیش می رود.

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است
شاخص آلودگی هوای تهران بر روی عدد ۱۲۲ و بازه ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

افزایش خودسرانه شهریه‌ مدارس غیر دولتی تخلف است
رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: افزایش خودسرانه شهریه‌ها تخلف است و مدیران مدارس موظفند تا زمان اعلام شهریه مصوب جدید طبق نرخ سال تحصیلی جاری از خانواده‌ها شهریه دریافت کنند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید