صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

فعالیت سامانه بارشی در آخر هفته تشدید می‌شود/ کاهش دید در جاده‌ها

کد خبر 177740 1400-11-06 15:07
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سازمان هواشناسی کشور از تشدید فعالیت سامانه بارشی در پنج‌شنبه و جمعه این هفته با مخاطرات احتمالی یخبندان، سوزباد، پدیده بهمن و ریزش سنگ و لغزندگی خبر داد.
فعالیت سامانه بارشی در آخر هفته تشدید می‌شود/ کاهش دید در جاده‌ها

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان هواشناسی کشور از تشدید فعالیت سامانه بارشی در پنج‌شنبه و جمعه این هفته مورخ هفتم و هشتم بهمن‌ماه خبر داد. این سامانه بارشی با تشدید بارش باران و برف، رعد و برق، وزش باد شدید، کولاک برف و رخداد مه در روز پنج‌شنبه نوار شرقی خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب شرق لرستان، نوار غربی اصفهان، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال غرب کرمانشاه، ارتفاعات قزوین، البرز، تهران، سمنان و مازندران و در روز جمعه ارتفاعات مازندران و گلستان را در بر خواهد گرفت.
از جمله مخاطرات احتمالی حاصل از این سامانه بارشی کولاک برف، یخبندان، سوزباد، پدیده بهمن و ریزش سنگ، لغزندگی، پدیده مه و کاهش دید در جاده‌ها، مسدود شدن جاده‌های مواصلاتی و برف‌گیر، احتمال افت فشار گاز، تأخیر و یا احتمال لغو پرواز است.
اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، تجهیز خودروها به ادوات زمستانی و اطمینان از سوخت کافی، مدیریت در مصرف انرژی و آمادگی فرمانداری‌ها و سایر دستگاه‌های امدادی برای مقابله با خسارت‌های احتمالی و آمادگی برای برف روبی از جمله توصیه‌های سازمان هواشناسی در خصوص این سامانه بارشی برای شهروندان است.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید