صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ابوظبی تمایل به کاهش تنش با ایران دارد/ لزوم افزایش حمایت‌های آمریکا

کد خبر 177748 1400-11-06 15:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده دائم امارات در سازمان ملل متحد ضمن ابراز تمایل این کشور برای کاهش تنش با ایران، گفت: ما برای مقابله با حملات موشکی یمنی ها به حمایت های بیشتری از سوی آمریکا نیاز داریم.
ابوظبی تمایل به کاهش تنش با ایران دارد/ لزوم افزایش حمایت‌های آمریکا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عربی ۲۱، «لانا نسیبه» نماینده دائم امارات در سازمان ملل متحد در سخنانی اعلام کرد که ابوظبی تمایل دارد از سطح تنش‌ها با ایران بکاهد.
بر اساس این گزارش، این مقام اماراتی در ادامه مدعی شد که کشورش طی دو سال اخیر بر روی کاهش تنش‌ها در منطقه تمرکز کرده است! این اظهارنظر در حالی است که امارات اخیرا نقش سابق خود در جنگ یمن را از سر گرفته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به توجیه حضور امارات در چارچوب ائتلاف سعودی علیه یمن پرداخت و مدعی شد: هدف ما از مشارکت در ائتلاف علیه یمن دفاع از خود در برابر انصارالله بوده است!
نماینده دائم امارات در سازمان ملل متحد همچنین تأکید کرد که ابوظبی به منظور مقابله با موشک‌هایی که از یمن به سمت آن شلیک می‌شود، به حمایت‌های بیشتری از سوی ایالات متحده آمریکا نیاز دارد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرگزاری فرانسه: آمریکا تحریم ها علیه ونزوئلا را کاهش می دهد
خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام بلندپایه دولت آمریکا مدعی شد واشنگتن قصد دارد به منظور ترغیب گفتگو بین دولت ونزوئلا و مخالفان، تحریم ها علیه کاراکاس را کاهش دهد.

آمریکا: در حال حاضر گفتگو با روسیه را مفید نمی دانیم
سخنگوی کاخ سفید در سخنانی گفت که واشنگتن در حال حاضر گفتگو با روسیه در رابطه با جنگ اوکراین را مفید نمی داند.

آمریکا: تعداد کمی از موضوعات حل نشده با ایران باقی مانده است
وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه موضوعات حل نشده کمی با ایران باقی مانده است مدعی شد که در صورت تصمیم ایران این موضوعات قابل حل است.

دولت سیزدهم در حفظ نخبگان مصمم است
رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم در حفظ نخبگان مصمم است، گفت: حفظ نخبگان موضوعی است که باید با مشارکت اساتید و صاحب نظران مورد بررسی قرار گیرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید