صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

جنگنده‌های سعودی استان‌های «صنعاء» و «حضرموت» را بمباران کردند

کد خبر 177768 1400-11-06 16:52
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
جنگنده های متجاوز سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته استان های «صنعاء» و «حضرموت» را طی چند نوبت هدف قرار دادند.
جنگنده‌های سعودی استان‌های «صنعاء» و «حضرموت» را بمباران کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، سلسله تجاوزات جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف یمن همچنان ادامه دارد. سعودی‌ها مناطق مسکونی در نقاط مختلف یمن را هدف حملات خود قرار دادند.
بر اساس این گزارش، جنگنده‌های عربستان سعودی مناطق مسکونی در استان حضرموت را بمباران کردند. این در حالی است مناطق مسکونی در استان صنعاء نیز هدف سنگین‌ترین حملات هوایی توسط سعودی‌ها قرار گرفتند.
از سوی دیگر، منابع یمنی اعلام کردند که مناطقی در استان صعده نیز هدف حملات جنگنده‌های سعودی قرار گرفتند. در بسیاری از حملات جنگنده‌های سعودی به استان‌های یمن، مناطق مسکونی بمباران شدند.
صبح امروز «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در سخنانی تأکید کرد: علیرغم اینکه برخی کشورها عملیات «طوفان یمن ۲» را محکوم کردند، اما باید گفت که جهان فهمیده است پاسخ ما به متجاوزان، مشروع است.
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن یادآور شد: کشورهایی که عملیات «طوفان یمن ۲» را محکوم کردند منافعشان با منافع متجاوزان مرتبط است. ملت یمن هیچ ارزشی برای این محکومیت‌ها قائل نبوده و نیست.
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در ادامه اظهاراتش یادآور شد: اگر متجاوزان به دنبال متوقف شدن حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به کشورهای خود هستند باید در ابتدا تجاوز خود را متوقف سازند و به صلح روی آورند.
وی در خصوص درخواستهای برخی از ایالات متحده آمریکا برای درج نام انصارالله در لیست گروه‌های تروریستی نیز تصریح کرد: تروریست کسی است که از ۷ سال گذشته تا امروز مردم یمن را محاصره کرده و آنها را به قتل می‌رساند.‌پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید