صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

لبنان اواخر ماه جاری به طرح اعتمادسازی کویت پاسخ می دهد

کد خبر 177769 1400-11-06 16:53
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور لبنان با اشاره به اینکه کشورش اواخر ماه جاری به طرح پیشنهادی کویت برای اعتمادسازی با کشورهای عربی پاسخ می دهد، بر آمادگی بیروت برای از سرگیری مذاکرات ترسیم مرزها تأکید کرد.
لبنان اواخر ماه جاری به طرح اعتمادسازی کویت پاسخ می دهد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری النشره، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان در دیدار صبح امروز با «جوانا رونیسکا» هماهنگ کننده سازمان ملل در لبنان در کاخ «بعبدا» حمله به نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفیل) را محکوم و بر آغاز تحقیقات درباره این حادثه که در شهرک مرزی «رامیه» و اوایل ماه میلادی جاری اتفاق افتاد، تأکید کرد و همکاری بین ارتش لبنان با نیروهای یونیفیل را برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه ضروری دانست.
دو طرف در این دیدار درباره تازه‌ترین تحولات سیاسی لبنان بحث و تبادل نظر کردند و میشل عون بر آمادگی کشورش برای از سرگیری مذاکرات غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی با هدف ترسیم مرزهای دریایی لبنان به طوری که حافظ حقوق بین المللی و حاکمیت این کشور باشد، تأکید کرد.
رئیس جمهور لبنان همچنین بر پایبندی به برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر یعنی ماه مه آینده تأکید کرد و افزود: بیروت از طرح پیشنهادی کویت با هدف اعتمادسازی بین لبنان و کشورهای عربی به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس استقبال می‌کند و وزیر خارجه در نشست وزرای اتحادیه عرب که پایان ماه جاری در کویت برگزار می‌شود، به این طرح پاسخ می‌دهد.
هماهنگ کننده سازمان ملل نیز در این دیدار موضع این سازمان را در قبال تحولات لبنان به میشل عون منتقل و اعلام کرد شورای امنیت در ماه مارس آینده درباره لبنان تشکیل جلسه می‌دهد و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در این نشست گزارشی را درباره تازه‌ترین تحولات لبنان و نکات مثبتی که در چند وقت اخیر در این خصوص ثبت شده است را ارائه می‌دهد.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید