صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

امیرعبداللهیان: مذاکرات وین به خوبی پیش رفته است

کد خبر 177772 1400-11-06 17:16
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:وزیر امور خارجه در نشست کمیسیون متبوعش تاکید کرد که تا امروز مذاکره مستقیم با آمریکایی‌ها نداشته ایم و مذاکرات هم تاکنون به خوبی پیش رفته است.
امیرعبداللهیان: مذاکرات وین به خوبی پیش رفته است

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود عباس زاده مشکینی در حاشیه نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی امروز (چهارشنبه ۶ بهمن ماه) با وزیر امور خارجه گفت: امیرعبداللهیان برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان و ارائه گزارشی از روند مذاکرات با کشورهای گروه ۱+۴ در نشست کمیسیون حضور پیدا کرد.
وی بیان کرد: نمایندگان برای مذاکرات پیشنهاداتی ارائه کردند که وزیر با تعامل به این پیشنهادات گوش داد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: وزیر تاکید کرد که تا امروز مذاکره مستقیم با آمریکایی ها نداشته ایم و مذاکرات با اعضای گروه ۱+۴ تاکنون به خوبی پیش رفته است. دریافت تضمین های عینی و جامع برای ما مهم است و در این میان بر راستی آزمایی تاکید داریم، تا کنون پیشرفت هایی صورت گرفته اما همچنان مسائلی باقی مانده است.
عباس زاده مشکینی افزود: غرب به دنبال امتیازگیری از ایران است و با پروژه های نخ نما تلاش دارند در بین مردم ایجاد استرس کنند که به هدفشان نمی رسند. آنچه مهم است رسیدن به توافق، پایدار، با اصالت، جامع و برد_برد هستیم که با راهنمایی مقام معظم رهبری انتظارات مردم در چارچوب منافع کشور محقق می شود.
وی گفت: ایران خواهان توافق پایدار است و اگر دائمی باشد که چه بهتر؛ با این حال باید توافق «برد_برد» باشد تا هم نگرانی طرف مقابل برطرف و هم مطالبات منطقی و قانونی ایران که رفع تحریم ها است محقق شود. طرف مقابل می خواهد توافقی موقتی باشد که بتواند هر زمان زیر آن بزند.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید