صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

فرانسه وارد کننده برق می شود/ موج اعتصابات کارگری در نیروگاهها

کد خبر 177780 1400-11-06 18:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
موج اعتصابات کارگری در فرانسه باعث شده که زمزمه های واردات برق این کشور جدی شود.
فرانسه وارد کننده برق می شود/ موج اعتصابات کارگری در نیروگاهها

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، آمارهای منتشر شده شرکت برق فرانسه نشان می‌دهد که اعتصابات مداوم کارگران در این کشور سبب شده از میزان تولید برق هسته‌ای در فرانسه ۲.۲ گیگاوات (گیگاوات) و برق آبی را ۱.۳ گیگاوات کاسته شود.
کارگران این شرکت روز یکشنبه برای جلوگیری از طرح دولت در خصوص افزایش مقدار انرژی ارزان قیمت به مشتریان خود که پایین‌تر از دیگر رقبای بازار است، خواستار افزایش حقوق و مستمری‌های خود شدند.
این گزارشات حاکی از آن است که پنج راکتور به دلیل اعتصاب گسترده کارگری در فرانسه با ظرفیت محدودی کار می‌کنند که این امر به تولید برق آبی ضربه زده و کاهش حدود ۴.۲ درصدی تولید برق فرانسه را در رزوهای اخیر به همراه داشته است.
داده‌های اپراتور شبکه برق فرانسه نشان داد که منبع انرژی هسته‌ای فرانسه ۴۸.۳ گیگاوات بود، همچنین این داده‌های نشان می‌دهد که انتظار می‌رود فرانسه در آینده‌ای بسیار نزدیک واردکننده خالص برق باشد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


تراز تجاری مثبت ۱۱میلیارددلاری مناطق آزادوویژه/سکوی واردات نیستیم
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با رد ادعای سکوی واردات بودن مناطق آزاد گفت: تراز تجاری این مناطق مثبت ۱۱ میلیارد دلار به سود صادرات است.

صدور سند ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در سال جاری
رئیس سازمان امور اراضی کشاورزی کشور گفت: در دو ماهه ابتدای سال جاری برای بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی سند صادر شده است.

ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر
قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گفت: مقدمات ارتباطات گسترده میان ایران و کوبا در حال فراهم شدن است و دو کشور توافق کردند بازارهای خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

ترخیص و بارگیری ۵۰۰ هزار تن ذرت دامی از بندر امام به داخل کشور
شرکت پشتیبانی امور دام از آغاز بارگیری و انتقال ۵۰۰ هزار تن ذرت دامی به استان‌های سراسر کشور پس از ترخیص از بندر امام خمینی (ره) خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید