صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نخست‌وزیر نروژ: باید با طالبان گفتگو کرد/ لزوم کمک به مردم افغانستان

کد خبر 177782 1400-11-06 18:36
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نخست‌ وزیر نروژ با دفاع از برگزاری نشستی با حضور هیئت طالبان در این کشور گفت که باید با آن ها گفتگو کرد؛ زیرا این کار «نخستین قدم» به منظور از بین بردن بحران انسانی در افغانستان است.
نخست‌وزیر نروژ: باید با طالبان گفتگو کرد/ لزوم کمک به مردم افغانستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، «یوناس گوهر استور» نخست‌ وزیر نروژ در گفتگو با رسانه‌ها در نیویورک آمریکا درباره سفر هیئتی از گروه طالبان به کشورش گفت: علیرغم اعتراضات گروه‌ های مدافع حقوق بشر، سفر گروه طالبان به اسلو و گفتگوهای صورت گرفته میان این گروه و نمایندگان اروپایی و آمریکا (۲۳ تا ۲۵ ژانویه) امری ضروری بود.
خست‌ وزیر نروژ با بیان اینکه میزبانی از اعضای طالبان برای دولت این کشور انتخاب سختی بود، گفت که این دیدارها به معنی مشروعیت بخشی به گروه طالبان در افغانستان نیست.
«یوناس گوهر استور» دیدارهای صورت گرفته در اسلو را «نخستین قدم» به منظور از بین بردن بحران انسانی در افغانستان عنوان کرد و افزود: این فرصتی به منظور ابلاغ خواسته های جامعه بین الملل به گروه طالبان بود.
وی همچنین در ادامه اضافه کرد که هم اکنون یک میلیون کودک افغان با خطر گرسنگی روبرو بوده و تقریباً نیمی از جمعیت افغانستان نیز نیازمند کمک‌های بین‌المللی هستند.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید