صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

دادستان ۳۴ ایالت و یک منطقه آمریکا اپل را هدف گرفتند

کد خبر 178024 1400-11-09 09:46
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دادستان های کل ۳۴ ایالت آمریکا و منطقه کلمبیا خواهان تجدید نظر در حکم دادگاه مربوط به شکایت اپیک گیمز از اپل شدند. به عقیده آنها قوانین اپ استور اپل رقابت را سخت تر می کند.
دادستان ۳۴ ایالت و یک منطقه آمریکا اپل را هدف گرفتند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دادستان‌های کل ۳۴ ایالت آمریکا و منطقه کلمبیا روز گذشته اعلام کردند اپ استور اپل رقابت را سخت‌تر می‌کند. آنها خواهان تجدیدنظر در حکم دادگاهی شدند که به تولید کننده آیفون اجازه می‌دهد همچنان برخی اقدامات محدود کننده را در اپ استور اجرا کند.
هر چند دادستان‌های کل برخی ایالت‌ها اخیراً شکایت‌های آنتی تراستی علیه شرکت‌های بزرگ فناوری مانند متا و گوگل ثبت کرده‌اند، اما تا به حال هیچکدام از آنها اپل را هدف نگرفته بودند.
این درخواست به رهبری ایالت یوتا و همراهی ایالت‌های کلرادو، ایندیانا، تگزاس و دیگران در یک شکایت در دادگاه تجدید نظر علیه هزینه‌های اپ استور و ابزارهای پرداخت بین شرکت اپیک گیمز (سازنده بازی‌های ویدیویی Fortnite) و اپل مطرح شد.
در بیانیه دادستان ایالت‌ها آمده است: عملکرد اپل به توسعه دهندگان موبایل و میلیون‌ها شهروند آسیب می‌زند. در این میان شرکت همچنان فرایند توزیع اپلیکیشن‌ها و روش‌های پرداخت داخل اپ استور را در انحصار خود دارد، به این ترتیب رقابت را سخت‌تر می‌کند و به سودهای کلانی دست می‌یابد.
درخواست تجدید نظر دادستان ایالت‌ها پس از آن مطرح شد که سال گذشته رای قاضی دادگاهی در اوکلند کالیفرنیا علیه شرکت اپیک بود. براساس تصمیم آن دادگاه کمیسیون ۱۵ تا ۳۰ درصدی که اپل از برخی توسعه دهندگان اپلیکیشن (برای استفاده از سیستم پرداخت در اپ) استفاده می‌کند، برخلاف قوانین آنتی تراست نبوده است.
البته شرکت اپیک خواهان تجدید نظر در حکم این دادگاه شده بود.
در درخواست تجدید نظر ایالت‌ها ذکر شده تصمیم دادگاه اشتباه است زیرا بین اسناد موافق و مخالف قوانین اپل توازنی برقرار نشده است. در بیانیه آنها آمده است: به طور متناقص، شرکت‌هایی که قدرت بازاری کافی دارند، قراردادهایی را به بقیه تحمیل می‌کنند که آنها را از تحقیقات آنتی تراست مصون می‌کند، به خصوص شرکت‌هایی که فعالیت‌هایشان بیشترین نگرانی‌ها در حوزه آنتی تراست را به وجود می‌آورد.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید