صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

معترضان اوکراینی: جنگ با روسیه را نمی خواهیم!

کد خبر 178030 1400-11-09 09:55
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مردم پایتخت اوکراین در تجمعی اعتراضی از لفاظی های رئیس جمهور این کشور درباره درگیری و افزایش تنش ها با روسیه انتقاد و اعلام کردند که خواهان جنگ با روسیه نیستند.
معترضان اوکراینی: جنگ با روسیه را نمی خواهیم!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، اهالی شهر «کی یف» پایتخت اوکراین در یک تجمع اعتراضی از «ولادیمیر زلنسکی» رئیس جمهور این کشور خواستند تا از وقوع جنگ با روسیه جلوگیری کند.
اعتراض کنندگان در این رابطه خطاب به زلنسکی اعلام کردند: ما خواهان جنگ با مردم روسیه نیستیم! مردم روسیه خواهان جنگ با ما نیستند! چرا این همه (تنش) جناب رئیس جمهور؟
علاوه بر این، معترضان بنرهایی با عبارات «از غر زدن دست بردارید» و «از تمسخر مردم دست بردارید» خطاب به رئیس جمهور این کشور در دست داشتند.
طبق گفته معترضین، در پی لفاظی های رئیس جمهور این کشور در مورد تجاوز احتمالی روسیه، اوکراینی های وحشت زده شروع به خرید مواد غذایی از فروشگاه ها کرده اند.
این در حالی است که زلنسکی روز جمعه جنگ تمام عیار با روسیه را رد نکرد اما گفت که اوکراین یک تایتانیک در حال غرق شدن نیست و واشنگتن و رسانه ها را به دامن زدن به وحشتی متهم کرد که تاوانش را اقتصاد باید بدهد و این در حالی است که «هیچ تانکی در خیابان ها وجود ندارد».
وی همچنین گفت که برای دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در هر چارچوبی آماده است.
زلنسکی در این باره و در یک کنفرانس خبری گفت: آرزو دارم چنین دیداری داشته باشم. من نگران هیچ چارچوبی، چه دوجانبه یا هر نوع دیگری نیستم و آماده ام.
اوکراین و غربی ها و در راس آنها آمریکا در ماه های اخیر مدعی شده اند که روسیه در مرز با اوکراین نیرو گرد آورده است و مسکو را متهم به آماده شدن برای حمله به اوکراین می کنند. کرملین تاکید می کند که نظامیان روسی در داخل خاک روسیه از حق هر گونه جا به جایی برخوردارند و این مسئله تهدیدی برضد کسی نیست.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید