صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

اپراتورهای آمریکایی مجوز راه اندازی دکل‌های نسل پنجم را گرفتند

کد خبر 178031 1400-11-09 10:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد با درخواست اپراتورهای وریزون و ای تی اند تی برای نصب دکل‌های جدید مخابراتی نسل پنجم موافقت کرده است.
اپراتورهای آمریکایی مجوز راه اندازی دکل‌های نسل پنجم را گرفتند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بنا بر اعلام اداره یادشده این دکل‌ها با رعایت نکات و دغدغه‌های امنیتی شرکت‌های هواپیمایی نصب می‌شوند تا هواپیماها برای نشست و برخاست در فرودگاه‌ها با مشکل مواجه نشوند و در عین حال مردم نیز بتوانند از خدمات نسل پنجم تلفن همراه استفاده کنند.
برنامه‌ریزی دقیق‌تر در این زمینه موجب خواهد شد تا مکان دقیق فرستنده‌های بی سیم به فرودگاه‌ها اعلام شود و همچنین تأثیر سیگنال‌های نسل پنجم بر هواپیماها کمتر شود.
ای تی اند تی و وریزون از ۱۸ ژانویه دکل‌های نسل پنجم خود در اطراف فرودگاه‌های آمریکا را خاموش کردند تا تداخلی با فرکانس‌های رادیویی هواپیماها ایجاد نشده و نشست و برخاست آنها با مشکل مواجه نشود. شرکت‌های هواپیمایی مدعی بودند، بی توجهی به این مساله موجب شده تا خلبانان برخی هواپیماها در تشخیص میزان دقیق ارتفاع دچار مشکل شوند.
تعداد دکل‌هایی که بر طبق توافق دو طرف به طور موقت از دسترس خارج شده بودند حدود ۵۱۰ دکل اعلام شده است.
اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده قصد دارد تا ساعاتی دیگر اسناد به روز شده را صادر کند تا امکان ارائه خدمات نسل پنجم گسترده‌تر در آب و هوای نامساعد هم با استفاده از باندهای جدیدی که قبلاً در دسترس نبودند، فراهم شود.
به گزارش مهر، سازمان هوانوردی فدرال آمریکا هشدار داده احتمالاً تداخل فناوری ۵G روی خوانش ارتفاع هواپیماها که نقشی کلیدی در راهنمایی جت ها برای فرود در آب و هوای بد دارد، تاثیر می گذارد. به گفته این سازمان هواپیمای بویینگ ۷۷۷ یکی از هواپیماهایی است که در معرض چنین خطری قرار دارند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


گوگل در روسیه ورشکسته شد
به گفته سخنگوی گوگل زیرمجموعه شرکت در روسیه تصمیم دارد اعلام ورشکستگی کند زیرا مقامات این کشور حساب بانکی آن را توقیف کرده اند.

۱۰پروژه پژوهشی برای زیرساخت اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات اجرا می شود
۱۰ پروژه پژوهشی در خصوص زیرساخت های اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات واگذار شد.

رویداد خوشامدگویی ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان جدید برگزار می‌شود
رویداد خوشامدگویی ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان جدید دوم خرداد ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود.

آئین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان حوزه ICT به زودی نهایی می شود/ ایجاد مشوق برای فریلنسرها
معاون وزیر ارتباطات گفت: جزئیات آئین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه آینده کمیسیون راهبری کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال، نهایی می شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید