صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

استقرار خزانه واحد سبب یکپارچه‌سازی حساب‌های شهرداری می‌شود

کد خبر 178045 1400-11-09 10:49
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران به تاثیرگذاری استقرار خزانه واحد در شهرداری تهران، در چارچوب دستورالعمل خزانه‌داری در شهرداری‌ها برای تحول در بحث مالی شهری شهرداری تهران اشاره کرد.
استقرار خزانه واحد سبب یکپارچه‌سازی حساب‌های شهرداری می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالفضل فلاح در نشست بررسی عملکرد و اقدامات معاونت مالی طی چهار ماهه اخیر که با حضور شهردار تهران، معاونان و مدیران کل حوزه معاونت و اساتید دانشگاهی برگزار شد؛ با تاکید بر ارتقا نظام مالی–محاسباتی شهرداری تهران گفت: استقرار خزانه واحد در شهرداری تهران، در چارچوب دستورالعمل خزانه‌داری در شهرداری‌ها می‌تواند سرآغاز تحول در بحث مالی شهری شهرداری تهران باشد و فرصت بهبود و اصلاح رویه‌های مدیریتی را بیش از پیش فراهم کند.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران پیاده‌سازی خزانه واحد در شهرداری تهران، را سبب یکپارچه‌سازی حساب‌های شهرداری با هدف جلوگیری از رسوب نقدینگی، افزایش شفافیت سازمانی، برقراری انضباط مالی، بازبینی و یکپارچه‌سازی در سامانه‌های پرسنلی و حقوق و دستمزد عنوان کرد.
وی ایجاد سامانه مدیریت مطالبات و بدهی را از دیگر اولویت‌ها و اقدامات معاونت مالی و اقتصاد شهری عنوان کرد و افزود: این سامانه سبب شناسایی و احصاء مطالبات شهرداری تهران از دولت، دستگاه‌ها، ارگان‌های نظامی و اشخاص حقوقی و حقیقی، شناسایی بدهی‌های شهرداری اعم از تسهیلات بانکی، اوراق و سایر بدهی‌ها و برنامه‌ریزی برای پرداخت بدهی‌ها از طریق ابزارهای مالی می‌شود.
فلاح با اشاره به حذف چک از سیستم مالی شهرداری تهران، بیان کرد: با این اقدام هم جعل چک از بین می‌رود و هم سرعت عملیات مالی و ارائه خدمات به ارباب رجوع بالا می‌رود و قابل ردگیری و ردیابی است. همچنین در کنار سامانه صیاد، سامانه‌ای در حال طراحی است که حقوق و دستمزد پرسنل به صورت یکپارچه به ذی‌نفع نهایی پرداخت شود. هوشمندسازی فرایندها در نظام مالی سیستم‌های شهرداری کاملاً دستی است و ما را دچار خطا می‌کند و سبب شده تا آمار دقیقی از طلب پیمانکار و خودمان از سایر نهادها را نداشته باشیم.
معاون شهردار تهران، در رابطه با آمادگی بورس کالا برای عرضه املاک مازاد دولتی در قالب روش‌های مختلف، گفت: آمادگی در بورس کالا برای عرضه املاک وجود دارد و این بستر در بورس کالا فراهم است و هیچ مشکلی وجود ندارد.
وی با تاکید بر این نکته که این رویکرد بسیار مورد توجه شهردار تهران، قرار گرفته است، اظهار کرد: با پذیرش املاک در بورس‌کالا، این اطمینان حاصل می‌شود که فروش و واگذاری این املاک در آینده مشکلی مواجه نخواهد شد.
جواد اسلامی مدیرکل خزانه داری شهرداری تهران، در ادامه این نشست با ارائه گزارش مبسوطی از ایجاد و استقرار خزانه واحد در شهرداری تهران، افزود: در راستای تاکید معاون مالی و اقتصاد شهرداری تهران، پنج گام اساسی و راهبردی در بازه زمانی، به عنوان مهم‌ترین اولویت‌های این معاونت مطرح شد.
همچنین محمد رضا زارعلی مدیر کل امور مالی و اموال شهرداری تهران با ارائه گزارشی از اهم فعالیت‌های اداره کل امور مالی و اموال گفت: مدیریت و بهینه سازی نهایی تعداد مراکز هزینه جهت تسریع در کار و افزایش شفافیت، تهیه صورت‌های مالی ۹۹ اداره کل مالی و اموال شهرداری تهران، تشکیل کارگروه رؤسای حسابداری، کاهش مراکز اخذ تنخواه و.... از جمله مهم‌ترین اقدامات این اداره کل طی ۴ ماه گذشته است.
وحید عرب مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران، نیز گزارشی از راهبری و وصول درآمدهای ۱۴۰ روزه در دوره مدیریت شهری جدید ارائه داد.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید