صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

روسیه اطلاع قبلی از پرتاب موشک‌های کره شمالی را رد کرد

کد خبر 178050 1400-11-09 11:10
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
روسیه اعلام کرده است که کره شمالی هیچ اطلاع قبلی در مورد برنامه‌های پرتاب موشک بالستیک به مسکو نمی‌دهد.
روسیه اطلاع قبلی از پرتاب موشک‌های کره شمالی را رد کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ایگور مورگولف»، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه اعلام کرد که پیونگ یانگ از قبل مسکو را از پرتاب موشک‌های برنامه ریزی شده خود مطلع نمی‌کند اما روسیه وضعیت را به دقت زیر نظر دارد و داده‌های سطح فناوری موشکی کره شمالی را تجزیه و تحلیل می‌کند.
این دیپلمات ارشد روسی گفت: «در مورد سطح فناوری‌های موشکی کره شمالی، ما از نزدیک وضعیت را دنبال می‌کنیم و تمام داده‌های موجود را تجزیه و تحلیل می‌کنیم. ما هم مانند بقیه، از قبل از پرتاب موشک کره شمالی مطلع نیستیم».
ارتش کره جنوبی در ۲۷ ژانویه گزارش داد که کره شمالی دو موشک بالستیک کوتاه برد را پرتاب کرد و این موشک‌ها به اهدافی در جزیره‌ای خالی از سکنه در سواحل شرقی این کشور برخورد کرد. این ششمین پرتاب از ابتدای سال جاری تاکنون بود.
در اوایل ژانویه، پیونگ یانگ موشک‌های تاکتیکی و راه‌آهنی را همراه با موشک‌های مافوق صوت که قادر به مانور دادن برای شکست دفاع موشکی ضد بالستیک بودند، آزمایش کرد. در میان گزارش‌ها از پرتاب موشک‌های کره شمالی، سازمان ملل خواستار از سرگیری مذاکرات برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره شد.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید