صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

چاپ پول در دوران کووید منجر به فروپاشی اقتصادی خواهد شد

کد خبر 178062 1400-11-09 12:24
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رابرت کیوساکی می گوید که کشورهای دنیا باید هر چه سریعتر به سمت خرید طلا و نقره به جای دلار بروند.
چاپ پول در دوران کووید منجر به فروپاشی اقتصادی خواهد شد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، رابرت کیوساکی اقتصاددان مطرح جهان پیشنهاد می‌کند با بی ارزش شدن دلار آمریکا، کشورها باید به دتبال خرید طلا باشند.
به گزارش خبرنگار مهر، رابرت کیوساکی، نویسنده و اقتصاددان مشهور هشدار داده است که اقدامات دولت‌ها مختلف جهان _ مانند صرف ۱۶ درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی برای همه‌گیری کووید و چاپ انبوه پول _ می‌تواند منجر به سقوطی چنان بزرگ شود که حتی ارز ذخیره جهانی یا همان دلار آمریکا را نیز بی ارزش تر کند.
وی می‌گوید: وقتی اقتصادهای جهانی به طرز بی سابقه‌ای شروع به فروپاشی می‌کند نیاز به بازنگری در نحوه ذخیره ثروت مردم وجود دارد. او گفت که مشکل بزرگ پول فیات این است که عمدتاً مبتنی بر اعتماد عمومی به تولید کننده است.
به گفته کیوساکی، چندین راه برای ذخیره ثروت وجود دارد که مستقل از هر بانک مرکزی است و می‌تواند به کاهش تأثیر هر گونه سقوط اقتصادی معلق کمک کند. او گفت که اینها در درجه اول خرید طلا و نقره هستند و افزود که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و ارزهای دیجیتال نیز کارهای درستی هستند.
نویسنده کتاب «پدر پولدار بابای فقیر» گفت: «آنها (دولت‌ها) اکنون باید به چاپ خود ادامه دهند وگرنه زندگی ما نابود می‌شود.
کیوساکی در مورد عدم اعتماد در بازارهای پولی، توصیه کرد که سرمایه‌گذاران از هرگونه ورود به بازار مشتقات طلا و نقره دوری کنند زیرا آنها مرتب قیمتشان دستکاری می شو.
وی توصیه کرد که کشورها باید طلای خالص و نقره را در دستورکار خود قرار دهند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


تراز تجاری مثبت ۱۱میلیارددلاری مناطق آزادوویژه/سکوی واردات نیستیم
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با رد ادعای سکوی واردات بودن مناطق آزاد گفت: تراز تجاری این مناطق مثبت ۱۱ میلیارد دلار به سود صادرات است.

تعیین صلاحیت واحدهای پولشویی بانک‌ها به وزارت اقتصاد واگذار شد
وزارت اقتصاد اعلام کرد: از این پس صلاحیت تخصصی مسئولان واحدهای مبارزه با پولشویی بانک‌ها و مؤسسات غیر بانکی باید توسط مرکز اطلاعات مالی این وزارتخانه احراز شود.

مصوبه اصلاحیه هزینه حمل چغندرقند بهاره و پاییزه ابلاغ شد
وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی، مصوبه اصلاح هزینه حمل چغندرقند بهاره و پاییزه خرید تضمینی شده را ابلاغ کرد.

برای تأمین کالاهای اساسی با کارخانه‌ها رایزنی کرده‌ایم
تهران- طی چند هفته گذشته افزایش قیمت کالاهای اساسی منجر به اختلال در روند تولید و توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید