صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

۱۰ آبگرمکن خورشیدی در بوستان‌های منطقه ۱۹ تعمیر و بازآماد شدند

کد خبر 178064 1400-11-09 12:27
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شهردار منطقه ۱۹ از تعمیر و بازآماد ۱۰ آبگرمکن خورشیدی در بوستان‌های منطقه ۱۹ خبر داد و گفت: دو دستگاه آبگرمکن خورشیدی نیز در بوستان بهار در حال تعمیر است.
۱۰ آبگرمکن خورشیدی در بوستان‌های منطقه ۱۹ تعمیر و بازآماد شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی هدایت از تعمیر و بازآماد ۱۰ آبگرمکن خورشیدی در بوستان‌های منطقه ۱۹ خبر داد و در عین حال راه‌اندازی آبگرمکن‌های خورشیدی را اقدامی مهم در راستای کمک به بهینه‌سازی مصرف انرژی، توسعه انرژی‌های پاک و نیز کاهش هزینه‌های نگهداشت شهر دانست و گفت: در همین راستا طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حوزه فعالیت‌های زیست‌محیطی منطقه، آبگرمکن‌های خورشیدی بوستان‌های منطقه در حال تعمیر و در حال راه‌اندازی مجدد هستند.
به گفته شهردار منطقه ۱۹ تاکنون ۱۰ آبگرمکن خورشیدی در بوستان‌های بهشت، ۲۲ بهمن، شهید کاظمی و گلچین تعمیر و بازآماد شده و دو دستگاه آبگرمکن خورشیدی نیز در بوستان بهار در حال تعمیر است؛ ضمن اینکه طبق بازدیدهای انجام شده آبگرمکن‌های مستهلکی که قابلیت تعمیر ندارند در حال جمع‌آوری و انتقال به انبار منطقه هستند.
هدایت در بخش دیگری از سخنان خود از جمع‌آوری پنل‌های خورشیدی بلااستفاده در بوستان ولایت خبر داد و گفت: این پنل‌ها به منظور بهره‌برداری مجدد در سایر ساختمان‌های اداری شهرداری این منطقه جمع‌آوری، نظافت و مورد تست آزمایشگاهی قرار گرفته و در صورت تأیید بکارگیری می‌شوند.
به گفته هدایت در حال حاضر ۲۹ آبگرمکن خورشیدی در این بوستان نصب شده‌اند که تعدادی از آن‌ها به دلیل نقص فنی در حال تعمیر و راه‌اندازی دوباره هستند.
شهردار منطقه ۱۹ همچنین به اتمام فعالیت ممیزی انرژی در ساختمان ستادی منطقه و ساختمان اسکان کارگری ناحیه ۴ اشاره و بیان کرد: طی بازبینی و گزارش‌های ارائه شده مواردی که باعث هدر رفت انرژی در این ساختمان‌ها می‌شوند، شناسایی شده که در فاز بعدی رفع خواهند شد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


افزایش ۲۵ درصدی کرایه تاکسی‌ها مسیر قانونی را طی کرده است
سخنگوی شهرداری تهران گفت:افزایش ۲۵درصدی کرایه تاکسی‌ها، مسیر قانونی را طی کرده و از سوی فرمانداری تهران ابلاغ شده است.

بازدید از موزه ها فردا رایگان است
بازدید از موزه‌های تحت پوشش وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی موزه‌ها، رایگان است.

برپایی نمایشگاه‌های متنوع در کاخ سعدآباد تا ۳ خرداد
مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در هفته میراث‌فرهنگی برپایی نمایشگاه‌های متنوعی، از نمایش پوشاک ارامنه تا برگزاری نمایشگاه نقاشی خط و خطوط تفننی تا ۳ خردادماه تدارک دیده است.

ازدواج پایدار باعث افزایش جمعیت می‌شود
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: هر چقدر ازدواج‌های پایدار داشته باشیم و از طلاق جلوگیری کنیم، شاهد افزایش جمعیت و پیشگیری از بحران جمعیتی خواهیم بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید