صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

اولویت بیروت برقراری روابطی قوی‌تر با کشورهای عربی است

کد خبر 178073 1400-11-09 12:55
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور لبنان با تأکید بر اینکه بیروت به دنبال داشتن روابطی قوی تر با کشورهای عربی است، گفت: اولویت ما در حال حاضر حفظ ثبات داخلی در لبنان است.
اولویت بیروت برقراری روابطی قوی‌تر با کشورهای عربی است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان امروز شنبه سخنانی را در خصوص فعالیت‌های احزاب سنی در این کشور مطرح کرد. وی گفت: ما نمی‌خواهیم سران احزاب سنی فرایند سیاسی در کشور را تحریم کنند.
بر اساس این گزارش، رئیس جمهور لبنان در ادامه افزود: در صورتی که احزاب سنی فرایند سیاسی در کشور را تحریم کنند، لبنان یکی از اقشار تأثیرگذار خود را از دست می‌دهد. این مسأله تهدیدی برای جامعه لبنان به شمار می‌رود.
میشل عون در بخش دیگری از سخناشن به ضرورت تقویت روابط بیروت با کشورهای عربی اشاره کرد و گفت: ما بر لزوم داشتن روابطی قوی‌تر با کشورهای عربی تأکید داریم و اولویتمان نیز ثبات داخلی لبنان است.
گفتنی است، پیشتر «بها الحریری» برادر «سعد الحریری» نخست وزیر پیشین لبنان اعلام کرد که قصد دارد در انتخابات پارلمانی آتی در این کشور شرکت کند. این درحالی است که چندی پیش سعد الحریری از عرصه سیاسی کناره گیری کرده بود.
سعد الحریری نخست‌وزیر سابق، پس از یک سِری شکست‌های مالی و سیاسی در سال‌های اخیر، فعالیت‌های سیاسی خود را «تعلیق» کرد. برخی این استعفا را یک ضربه به انتخابات پارلمانی لبنان می‌دانند و اینگونه تفسیر کردند حال که لبنان در یکی از بدترین فروپاشی‌های اقتصادی در تاریخ معاصر بسر می‌برد، حریری که از سوی عربستان حمایت می‌شد، اعتراف کرد که در جلوگیری از سقوط لبنان به سمت یک فروپاشی اقتصادی ویرانگر شکست خورده است.
این دیدگاه هم وجود دارد که این اقدام حریری به معنای بایکوت انتخابات از سوی سُنی‌ها است و احتمال دارد انتخابات به تعویق بیفتد. این حرکت تنش‌های فرقه‌ای را شعله‌ورتر می‌کند. لازم به ذکر است، بنا بر اعلام مقامات لبنانی، انتخابات پارلمانی این کشور در تاریخ ۱۵ ماه مِی سال جاری میلادی (۲۵ اردیبهشت ماه) برگزار خواهد شد.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید