صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

۵ پروژه کلیدی برای تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات تعریف شد

کد خبر 178075 1400-11-09 13:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون وزیر ارتباطات گفت: پنج پروژه کلیدی در راستای رسیدن به اهداف شبکه ملی اطلاعات تعریف کردیم که برنامه‌های اقدام و زمانبندی آن را به زودی اعلام می‌کنیم.
۵ پروژه کلیدی برای تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات تعریف شد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد خوانساری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران صبح امروز در نشست خبری به ارائه برنامه‌ها و اقدامات سازمان فناوری اطلاعات پرداخت و در خصوص برنامه‌های این سازمان برای دولت الکترونیک، شبکه ملی اطلاعات، حمایت از بخش خصوصی و خدمات پایه کاربردی توضیح داد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در شش ماه اخیر چگونه بوده و این سازمان کدام تکالیف را مطابق سند طرح کلان این پروژه اجرایی کرده است، گفت: مطابق با تکالیفی که در سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات توسط شورای عالی فضای مجازی مصوب شده است، ۵۳ اقدام برای شبکه ملی اطلاعات باید اجرایی شود که ۳۷ اقدام برعهده وزارت ارتباطات بوده و از این تعداد ۱۶ اقدام در حیطه وظایف سازمان فناوری اطلاعات تعریف شده است.
خوانساری تصریح کرد: ما برای تحقق این اقدامات پنج پروژه کلیدی تعریف کردیم که طبق تفاهم نامه‌ای که با معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات داشتیم، این پروژه‌ها را ارائه داده ایم.
وی گفت: تلاشمان این است که با داشتن زمانبندی مشخصی، این پروژه‌های کلیدی را عملیاتی کنیم و منتظر اعلام معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات برای تأیید این پروژه‌ها هستیم.
معاون وزیر ارتباطات افزود: ممکن است حتی این پروژه‌ها نیازمند مصوبات تکمیلی از سوی شورای عالی فضای مجازی باشند. در نهایت نیز پس از تأیید این مراجع، زمانبندی و برنامه اقدام را به زودی اعلام خواهیم کرد.
در حال تکمیل…

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


نشست کمیته سیاستگذاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی برگزار شد
نشست کمیته سیاستگذاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی با حضور نمایندگان مراکز علمی، سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی فعال در حوزه هوش مصنوعی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

جشنواره ایده تا محصول در صنعت ارتباطات برگزار می شود
جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات با هدف حمایت همه‌جانبه از شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های خلاق و فعالان این صنعت با حمایت ستاد فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی برگزار می‌شود.

گرنت فناوری به سامانه نظام ایده‌ها و نیازها «نان» وصل می شود
جلسه بررسی پیشرفت عملکرد سامانه نظام ایده ها و نیاز ها (نان) به منظور پیشبرد اهداف این سامانه ملی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISC برگزار شد.

گوگل در روسیه ورشکسته شد
به گفته سخنگوی گوگل زیرمجموعه شرکت در روسیه تصمیم دارد اعلام ورشکستگی کند زیرا مقامات این کشور حساب بانکی آن را توقیف کرده اند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید