صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

کاهش ۱.۶ میلیارد متر مکعبی ذخیره سد کرخه نسبت به سال گذشته

کد خبر 189438 1401-01-25 00:23
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: در سد کرخه با کاهش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعبی حجم منابع آبی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رو به رو هستیم.
کاهش ۱.۶ میلیارد متر مکعبی ذخیره سد کرخه نسبت به سال گذشته

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، علی شهبازی اظهار کرد: تراز فعلی سد کرخه ۱۸۰ متر از سطح دریا است، در حالی که سال گذشته در همین زمان ۱۹۹ متر بوده است.
وی ادامه داد: تراز کنونی سد کرخه به معنای کاهش ۱۹ متری سطح آب سد نسبت به سال گذشته است.
معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: بنابراین در سد کرخه با کاهش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعبی حجم منابع آبی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رو به رو هستیم.
وی درباره تأمین آب کشاورزی و مباحثی که در خصوص کشت محصولات آب بر مانند برنج در استان خوزستان مطرح است، افزود: با توجه به محدودیت ذخایر سدها، امکان تأمین آب برای کشت شلتوک و به طور کلی محصولات پرمصرف وجود ندارد و کشت این محصولات می‌تواند سبب بر هم خوردن تعادل شکننده منابع و مصارف آبی در حوضه‌های آبریز شده و در تأمین نیازهای آبی حیاتی استان از جمله شرب، محیط زیست، نخیلات آبادان و خرمشهر و دام‌های سنگین در حوضه‌های آبریز مختلف استان اختلال ایجاد می‌کند.
شهبازی با بیان اینکه ممنوعیت کشت این محصولات از بهمن سال گذشته در سراسر استان اطلاع‌رسانی شده است، خاطرنشان کرد: در این رابطه مصوبات ملی و استانی اخذ و به تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شده است.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


جزئیات پاداش مدیریت مصرف برق/ ساعات اوج مصرف؛ ۱۲ تا ۱۷
سخنگوی صنعت برق گفت: اگر مشترکی در ماه ۳۰۰ کیلووات ساعت برق مصرف کرده است و بتواند مصرف را به ۲۰۰ کیلوات ساعت برساند علاوه بر دریافت قبض رایگان، ۳۰ هزار تومان هم از صنعت برق بستانکار می شود.

باز شدن دروازه‌های تجارت آلمان برای تولید کنندگان ایرانی
دروازه‌های تجارت با آلمان با اجرای طرح مشترک سازمان توسعه تجارت با مرکز بین‌المللی تجارت به روی تولیدکنندگان ایرانی باز شد و مذاکره با ۷۵ ابرشرکت آلمانی انجام و به عقد چندین قرارداد منجر شد.

توضیح وزیر صمت در مورد کاهش ۱۵ درصدی قیمت خودرو
وزیر صمت گفت: اعلام کرده بودیم قیمت تمام‌شده تولید خودرو ۱۵ درصد کمتر از افزایش نرخ تورم خواهد بود، اما برداشت درستی نشد و گاهی مورد بازخواست قرار می‌گیریم که کاهش ۱۵ درصدی قیمت خودرو چه شد؟

سازمان بنادر: خدمه دو نفتکش توقیفی یونانی بازداشت نیستند
سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع حاکمیت دریایی جمهوری اسلامی ایران، علت توقیف ۲ فروند نفتکش یونانی در آب‌های خلیج فارس را برخی تخلفات دریایی عنوان ‌کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید