صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

تامین امنیت غذایی کشورهای جهان با مخاطرات جدی مواجه است

کد خبر 190018 1401-01-29 11:00
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس انجمن تامین کنندگان غلات گفت: با توجه به جنگ روسیه و اوکراین و همچنین ممنوعیت صادراتی که قزاقستان در حوزه گندم اعلام کرده، تامین امنیت غذایی جهان با مخاطرات جدی مواجه است.
تامین امنیت غذایی کشورهای جهان با مخاطرات جدی مواجه است

به گزارش خبرنگار مهر، کاوه زرگران، رییس انجمن تامین کنندگان غلات ایران در مراسمی با بیان اینکه امسال، سال ویژه ای برای دنیا به لحاظ تامین مواد غذایی بوده است، گفت: تمامی کشورها تلاش دارند با روش های گوناگون، نسبت به تامین امنیت غذایی مردمان خود اقدام کنند که به طور قطع ایران نیز با راهبری وزارت جهاد کشاورزی و تلاش تمامی فعالان حوزه تامین امنیت غذایی تلاش خواهد کرد مانند گذشته کالاهای مورد نیاز سفره خانوارها را به موقع تامین کند.
وی تصریح کرد: به طور قطع از یک سو با توجه به اتفاقاتی که بین روسیه و اوکراین به عنوان دو تامین کننده بزرگ غلات دنیا در جریان است و از سوی دیگر، ممنوعیت صادراتی که قزاقستان در حوزه گندم اعلام کرده،شرایط تامین غذا برای بسیاری از کشورهای دنیا با مخاطرات جدی مواجه است.
زرگران ادامه داد: ین امر، ضرورت هوشمندی و سیاستگذاری دقیق را می طلبد تا بتوان با کمترین مانع، شرایط را برای فعالیت تامین کنندگان ایرانی در تمامی حوزه های مختلف صنایع غذایی، دام و طیور مهیا کرد.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید