صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

کل درآمد حاصل از فروش نفت و میعانات گازی وصول شده است

کد خبر 191798 1401-02-09 16:57
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر نفت گفت: کل درآمد حاصل از فروش نفت، میعانات گازی و محصولات پتروشیمی وصول شده است.
کل درآمد حاصل از فروش نفت و میعانات گازی وصول شده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، جواد اوجی درباره چگونگی استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در وزارت نفت اظهار کرد: وزارت نفت برای استفاده از این ظرفیت در حوزه کاری خود و در بحث بهینه‌سازی مصرف سوخت، افزایش تولید به‌ویژه در عرصه‌های کم‌بازده، زنجیره صنایع تکمیلی پتروشیمی، جمع‌آوری گازهای مشعل و از همه مهمتر ادوات مورد نیاز صنعت نفت که وارداتی است، فراخوان داده است.
استفاده از توان دانش‌بنیان‌ها برای افزایش بهره‌وری در صنعت نفت
ویزر نفت ادامه داد: ۱۵۰ شرکت از میان همه شرکت‌های دانش‌بنیان مشخص شدند و دوستان مراحل نهایی بررسی را طی می‌کنند که این شرکت‌ها به استان‌ها معرفی و از تسهیلات وام‌های کم‌بهره و تسهیل چتر وزارت نفت برخوردار می‌شوند.
وی تصریح کرد: از توان این شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های اشاره شده و برای افزایش بهره‌وری در حوزه صنعت نفت، کاهش هزینه‌ها و اشتغال‌آفرینی استفاده می‌شود.
اوجی در بخش دیگری با ارائه توضیحی به اظهارات خود مبنی بر اختصاص ۸۰ میلیارد دلار یارانه و گزارش سازمان جهانی انرژی از اختصاص ۲۵ میلیارد دلار یارانه در ایران، گفت: این قیاس با توجه به میزان اتلاف انرژی در کشور انجام شد.
وی ادامه داد: نرخ هر متر مکعب گازی که به مردم ارائه می‌شود، زیر یک سنت است در حالی‌که در بازارهای جهانی تا ۴۰۰ سنت هم خرید و فروش می‌شود. به همین دلیل اگر این را با قیمت‌های جهانی ارزش‌گذاری کنیم، می‌بینیم که عمده محصولات ما خارج از الگوی مصرف در کشور، مصرف می‌شود.
وزیر نفت همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا جمهوری اسلامی درآمد ارزی حاصل از سوخت‌های صادراتی را با توجه به تحریم‌ها در اختیار می‌گیرد یا خیر، اظهار کرد: هر چه نفت و میعانات محصولات پتروشیمی که فروختیم همه را زمان سر رسید وصول کردیم.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


جزئیات پاداش مدیریت مصرف برق/ ساعات اوج مصرف؛ ۱۲ تا ۱۷
سخنگوی صنعت برق گفت: اگر مشترکی در ماه ۳۰۰ کیلووات ساعت برق مصرف کرده است و بتواند مصرف را به ۲۰۰ کیلوات ساعت برساند علاوه بر دریافت قبض رایگان، ۳۰ هزار تومان هم از صنعت برق بستانکار می شود.

توضیح وزیر صمت در مورد کاهش ۱۵ درصدی قیمت خودرو
وزیر صمت گفت: اعلام کرده بودیم قیمت تمام‌شده تولید خودرو ۱۵ درصد کمتر از افزایش نرخ تورم خواهد بود، اما برداشت درستی نشد و گاهی مورد بازخواست قرار می‌گیریم که کاهش ۱۵ درصدی قیمت خودرو چه شد؟

مهلت مصوبه عوارض صادراتی به پایان رسیده است
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت خطاب به گمرک اعلام کرد که مهلت مصوبه عوارض صادراتی به پایان رسیده است و اخذ عوارض از ابتدای خرداد به بعد، خلاف مصوبه ستاد تنظیم بازار است.

ذخایر آب سدهای کشور به ۲۷ میلیارد ترمکعب رسید/ کاهش ۶ درصدی نسبت به سال گذشته
آمار منابع آبی نشان می‌دهد تا هفتم خرداد میزان کل حجم آب در مخازن سدهای کشور به حدود ۲۷ میلیارد و ۶۰ میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته بیانگر ۶ درصد کاهش است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید