صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

برخورد جدی با افراد سودجو و متخلف در اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها

کد خبر 193550 1401-02-21 02:00
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر دادگستری گفت: سازمان تعزیرات حکومتی با افراد سودجو که بخواهند در اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها نابسامانی ایجاد کنند به صورت جدی برخورد خواهد کرد.
برخورد جدی با افراد سودجو و متخلف در اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر، امین حسین رحیمی در ارتباط زنده تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک و خبر سیما اظهار داشت: اقدام دولت در خصوص مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اقدامی است که همه کارشناسان بر آن تأکید دارند و ممکن است در اجرای این طرح افراد سودجو بخواهند نابسامانی ایجاد کنند که سازمان تعزیرات حکومتی با اختیارات جدیدی که از مراجع ذیصلاح به آن واگذار شد با این تخلفات به صورت جدی برخورد خواهد کرد.
وی درباره اختیارات جدید تعزیرات گفت: قبلاً جریمه‌ها بازدارنده نبود به عنوان مثال جریمه عدم درج قیمت که همه فروشنده‌ها موظف هستند درج قیمت روی کالاهایشان باشد حتی خدمات هم باید قیمت‌هایشان در واحدها مشخص باشد مجازاتش زیر صد هزار تومان بود و متخلفان حاضر بودند سریع جریمه را پرداخت کنند اما الآن این جریمه به ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.
وزیر دادگستری گفت: علاوه بر این ابزارهایی در اختیار سازمان تعزیرات قرار گرفت که به جز جریمه، بازدارندگی دارند به عنوان مثال فردی که مرتکب تخلف گران فروشی یا تخلفات صنفی شود سازمان تعزیرات می‌تواند علاوه بر جریمه، تابلوی تخلف را در واحد صنفی نصب کند یا اگر لازم باشد واحد صنفی را پلمب کند که به حیثیت تجاری واحد صنفی لطمه می‌زند و بسیار بازدارنده است البته معتقدیم تا آنجا که می‌توانیم از این ابزار استفاده نکنیم.
وی افزود: بعد از اینکه قیمت چهار قلم کالا (مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن) متناسب سازی شود مابقی واحدهای صنفی یا تولیدکنندگان حق ندارند به بهانه اینکه این چند قلم کالا قیمتش متناسب سازی شد یا افزایش پیدا کرد خودسرانه قیمت کالا و خدمات را افزایش دهند.
امین حسین رحیمی گفت: اگر هر واحد تولیدی یا صنفی خودسرانه قیمت کالا و خدمات را افزایش دهد با ابزارهای جدید تعزیرات به طور جدی با آن‌ها برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: ممکن است یک تولید کننده یا واحد صنفی بعد از متناسب سازی قیمت‌ها ادعا کند که قیمت تمام شده کالا افزایش پیدا کرد بنابراین افزایش قیمت باید در سازمان حمایت و مراجع ذیصلاح تعیین شود و در صورت افزایش قیمت خودسرانه، بازرسان صمت، جهاد و تعزیرات مراجعه و برخورد می‌کنند.





مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


شاهد موفقیت‌های غرورآفرین در عرصه‌های بین‌الملل هستیم
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ملی کشورمان در مسابقات بسکتبال آسیا و اقیانوسیه برگی زرین دیگری به افتخارات افراد دارای معلولیت کشورمان است.

«ساختمان آلومینیوم» ایمن نیست / «تخلیه موقت»؛ شرط ایمن‌سازی ساختمان
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: بهترین راه مطمئن برای ایمن‌سازی ساختمان آلمینیوم، تعطیلی موقت است تا عملیات ایمن‌سازی هرچه سریع‌تر آغاز شود.

ارائه برنامه اقدام منطقه‌ای برای مقابله با گردوغبار به عراق
رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برنامه اقدام منطقه‌ای ایران درباره‌ مقابله با گرد و غبار به طرف عراقی ارائه شد.

سالانه حدود ۲۰۰۰ کودک به فرزندخواندگی سپرده می‌شوند
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: سالانه حدود ۲۰۰۰ کودک به فرزندخواندگی و یا امین موقت سپرده می‌شوند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید