صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

تدوین بسته حمایتی- سیاستی افزایش تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین

کد خبر 193857 1401-02-22 15:34
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت از تدوین بسته حمایتی- سیاستی افزایش تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین خبر داد.
تدوین بسته حمایتی- سیاستی افزایش تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت،‌ دکتر محمدرضا منظم در گردهمایی معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی به ارائه گزارشی از برنامه های حمایتی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در جهت تحقق شعار سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» پرداخت.
منظم با اشاره به اینکه حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در قبال پروژه و مشارکت در صنعت خواهد بود، گفت: مسیر دوم برای حمایت از مراکز رشد برنامه هاست. اگر مراکز رشد طرحی داشته باشد که منجر به محصول شود و در آن مشارکت از سمت صنعت را جذب کند حمایت معاونت را خواهند داشت.
وی افزود: حمایت از طرح های فناورانه از مسیر طرح های یک درصد از سال جاری آغاز شده است. از این پس درآمدهای یک درصد به صندوقی داده می شود و پس از اعلام فراخوان حمایت ها انجام می شود.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت از حمایت طرح های پسادکتری و پایان نامه های محصول محور خبر داد و گفت: حمایت از طرح های پسادکتری صنعتی به ازای هر پایان نامه ۵۰ میلیون تومان و حمایت از پایان نامه های محصول محور تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان انجام می شود.
وی به حمایت های غیرمستقیم اشاره کرد و گفت: یکی از راه های گرفتن حمایت برای هسته های فناور استفاده از شتابدهنده هاست. در آیین نامه مراکز رشد نیز شتابدهنده ها می توانند در مرکز رشد مستقر شوند. از طریق شرکت های شتابدهنده می توان این حمایت را برای هسته های فناور و شرکت های مستقر در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری جذب کرد.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت در ادامه از برنامه های آتی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خبر داد و گفت: آیین نامه حمایت از واحدهای ارایه دهنده خدمات سلامت برای خریداری محصولات، فرآورده‌ها و خدمات تولید داخل و بسته حمایتی_ سیاستی افزایش تولید دانش بنیان اشتغال آفرین از جمله حمایت هایی است در دستور کار داریم.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


طرح ارسال نیم ساعته سفارش های خرید با شبکه ای از پهپاد
خرده فروشی وال مارت مشغول گسترش طرح حمل و نقل هوایی محموله است و در همین راستا از ارائه سرویس ارسال محموله در یک روز در ۶ ایالت آمریکا خبر داد. این محموله ظرف ۳۰ دقیقه به مقصد می رسد.

۱۴هزار و ۱۷۰ محصول برای پاسخ به نیازهای فناورانه عرضه شد
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد ۱۴هزار و ۱۷۰ محصول عرضه شد تا به نیازهای فناورانه پاسخ دهد.

توسعه‌دهندگان پروژه‌های متن‌باز حمایت می شوند
ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی ریاست جمهوری با همکاری صندوق پژوهش غیردولتی فناوری‌های نوظهور دیجیتال، از شرکت‌های توسعه دهنده پروژه‌های متن باز حمایت می کند.

لزوم تسریع در قانونمند شدن اکوسیستم رمزارز/ احراز هویت شرط استفاده از کریپتوکارنسی‌ها شود
رئیس هیات مدیره خانه بلاکچین ایران با اشاره به فقدان مقررات در بازار رمزارز کشور گفت: بهتر است دولت و مجلس هرچه سریعتر نسبت به قانونمندسازی تمامی جوانب این حوزه عنایت لازم را داشته باشند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید