صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بلینکن برای شرکت در نشست ناتو به آلمان می رود

کد خبر 193892 1401-02-22 19:36
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر خارجه آمریکا برای شرکت در نشست وزرای خارجه ناتو با موضوع اوکراین به آلمان می رود.
بلینکن برای شرکت در نشست ناتو به آلمان می رود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا قرار است روز شنبه به منظور شرکت در نشست ناتو با محوریت جنگ در اوکراین راهی برلین شود.
وزارت خارجه آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد بلینکن روز شنبه برای شرکت در نشست وزرای خارجه ناتو درباره واکنش به جنگ اوکراین به آلمان سفر خواهد کرد. آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان ماه گذشته وزرای خارجه ناتو را برای یک نشست غیررسمی در برلین دعوت کرد. این نشست در حالی برگزار می‌شود که فنلاند به بهانه حمله روسیه به اوکراین، برای پیوستن به ناتو اقدام کرد.
پس از آن روز یکشنبه، ۱۵ می، بلینکن به همراه «کاترین تای» نماینده تجاری آمریکا و «جینا ریموندو» وزیر بازرگانی این کشور برای حضور در دومین نشست وزرای آمریکا و اتحادیه اروپا به پاریس سفر خواهد کرد.
روسیه در اواخر فوریه و به دنبال عدم پایبندی کی‌یف به اجرای مفاد توافقنامه‌های مینسک که برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ امضا شد، جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک را به رسمیت شناخت و نیروهای خود را به اوکراین فرستاد.
پروتکل مینسک با میانجیگری آلمان و فرانسه برای اعطای وضعیت ویژه به مناطق جدا شده در داخل کشور اوکراین طراحی شد. کرملین از آن زمان خواستار اعلام بی طرفی اوکراین شده و از کی یف خواسته بود تا اعلام کند هرگز به ناتو نخواهد پیوست.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید