صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

به دنبال کشاندن آمریکا به جنگ با ایران نیستیم

کد خبر 193905 1401-02-22 23:01
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت که این رژیم به دنبال راه حل نظامی پیرامون برنامه هسته ای ایران یا کشاندن آمریکا به جنگ با تهران نیست.
به دنبال کشاندن آمریکا به جنگ با ایران نیستیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آکسیوس، یک مقام صهیونیست گفت که این رژیم به دنبال تقابل نظامی با ایران نیست.
«ایال هولاتا» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت: ما خواهان راه حل نظامی در خصوص برنامه هسته ای ایران یا سوق دادن آمریکا به جنگ با تهران نیستیم.
«رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از این گفته بود که همچنان به شکل گیری توافق میان ایران و کشورهای طرف برجام امیدوار است.
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه، با یادآوری مشکلات فعلی در مسیر توافق در وین گفت: البته هنوز امیدواریم در یک بازه زمانی معقول، توافقی حاصل شود، اگرچه باید این واقعیت را بپذیریم که پنجره فرصت (توافق) هر زمان ممکن است بسته شود.
گروسی خطاب به کمیته‌های پارلمان اروپا مدعی شد که به ایران هشدار داده است که این کشور به اندازه کافی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای خود شفاف نیست. مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ادعاهای خود این را هم افزود: در ماه‌های گذشته آثاری از اورانیوم غنی شده را در نقاطی شناسایی کردیم، که تاکنون هیچگاه از سوی ایران به عنوان مکان‌های فعال اعلام نشده است.
ادعاهای تکراری مدیر کل آژانس بین المللی اتمی در خصوص مبهم بودن برنامه هسته‌ای ایران در حالی طرح می‌شود که جمهوری اسلامی علیرغم پیمان شکنی آمریکا و نقض برجام، تا یکسال به کلیه تعهدات خود ذیل این توافق پایبند ماند و سپس در چند مرحله به صورت تدریجی از تعهدات خود کاست.
در حال حاضر، جمهوری اسلامی دسترسی مجدد آژانس به فیلم‌های دوربین‌های نظارتی در سایت‌های اتمی خود را منوط به رفع تحریم‌های یکجانبه آمریکا کرده است.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید