صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

گام دوم محرومیت زدایی در بشاگرد باید جهشی باشد

کد خبر 193932 1401-02-23 12:26
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس کمیته امداد با تاکید بر ظرفیت‌های بالای انسانی در بشاگرد گفت: گام دوم محرومیت‌زدایی در بشاگرد باید جهشی باشد.
گام دوم محرومیت زدایی در بشاگرد باید جهشی باشد

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمرتضی بختیاری، در آئین بهره‌برداری از فاز اول مرکز فرهنگی جهادی خمینی شهر (بشاگرد) با اشاره به خدمات مرحوم حاج عبدالله والی در آبادانی این شهرستان اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های مهم مرحوم والی این بود که از همان روز اول که کار در بشاگرد را آغاز کرد نگاه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی داشت.
وی افزود: مرحوم والی در بشاگرد مدارس دخترانه و پسرانه در مقاطع مختلف ساخت و حوزه‌های علمیه خواهران و برادران را در این شهرستان دایر کرد و برای برخورداری روستاهایی که با مراکز آموزشی مسافت بالایی داشتند، خوابگاه‌های دانش‌آموزی را دایر کرد و امروز نتیجه این خدمات ارزنده را می‌بینیم.
رئیس کمیته امداد بیان کرد: باید از بنیاد علوی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هم تشکر کنیم چرا که در چند سال اخیر خوابگاه‌های بسیاری را در شهرستان بشاگرد ساخته است.
بختیاری عنوان کرد: اینکه در روستایی از بشاگرد بیش از ۲۰۰ نفر حافظ قرآن تربیت شود کار بزرگی است و این نشان از استعدادهایی است در این شهر وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: حاج عبدالله والی زحمات زیادی برای شناساندن این منطقه کشید و انصافاً هم خوب توانست این منطقه را در کشور بشناساند.
رئیس کمیته امداد افزود: تناسب گام دوم بشاگرد با گام دوم انقلاب اسلامی را که مقام معظم رهبری مطرح کردند، به فال نیک می‌گیریم و حتماً باید کار را در مرکز با جدیت پیش ببریم تا گام دوم بشاگرد گامی جهشی باشد و انتظارات برآورده شود.
بختیاری تاکید کرد: شهرستان بشاگرد این قابلیت را دارد که منطقه ویژه تربیت نیروهای انسانی کارآمد برای انقلاب باشد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


شاهد موفقیت‌های غرورآفرین در عرصه‌های بین‌الملل هستیم
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ملی کشورمان در مسابقات بسکتبال آسیا و اقیانوسیه برگی زرین دیگری به افتخارات افراد دارای معلولیت کشورمان است.

«ساختمان آلومینیوم» ایمن نیست / «تخلیه موقت»؛ شرط ایمن‌سازی ساختمان
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: بهترین راه مطمئن برای ایمن‌سازی ساختمان آلمینیوم، تعطیلی موقت است تا عملیات ایمن‌سازی هرچه سریع‌تر آغاز شود.

ارائه برنامه اقدام منطقه‌ای برای مقابله با گردوغبار به عراق
رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برنامه اقدام منطقه‌ای ایران درباره‌ مقابله با گرد و غبار به طرف عراقی ارائه شد.

سالانه حدود ۲۰۰۰ کودک به فرزندخواندگی سپرده می‌شوند
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: سالانه حدود ۲۰۰۰ کودک به فرزندخواندگی و یا امین موقت سپرده می‌شوند.

تیتر های خواندنی