صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

توسعه هنرستان ها مکمل عدالت آموزشی است/تدوین رشته‌های تحصیلی جدید بر اساس آمایش سرزمین

کد خبر 193947 1401-02-23 14:37
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: ایجاد هنرستان‌های جوار و وابسته از سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش در ایجاد عدالت آموزشی است.
توسعه هنرستان ها مکمل عدالت آموزشی است/تدوین رشته‌های تحصیلی جدید بر اساس آمایش سرزمین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، احمد محمودزاده، در دیدار با استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از توجه ویژه به آموزش و پرورش و حمایت از این مجموعه فراگیر، افزود: قطعاً این هدف مهم با همکاری وزارت آموزش و پرورش و حمایت استانداری هرمزگان قابل تحقق است و در پرتو این تعامل می‌توان نسبت به ایجاد هنرستان‌های جوار با تکیه بر ظرفیت‌ها و استعدادهای هرمزگان اقدامات مؤثری را انجام داد.
وی در ادامه با اشاره به برخورداری استان از دو منطقه آزاد قشم و کیش اظهار کرد: همکاری مشترک با دو منطقه آزاد تجاری کیش و قشم در موضوعات آموزش و پرورش با توجه به تفاهم مشترک بین مناطق آزاد و وزارت آموزش و پرورش می‌تواند زمینه تحول جدی را در ارتقا شاخص‌های آموزش و پرورش ایجاد کند و چشم انداز روشنی را فراروی نظام تعلیم و تربیت در استان هرمزگان قرار بدهد.
محمودزاده ضمن قدردانی از توجه ویژه استاندار هرمزگان به مسائل آموزشی و اهتمام وی به منظور رفع دغدغه‌های مختلف این حوزه حساس و مهم، بیان داشت: توسعه مهارت‌های کاربردی و فنی و حرفه‌ای اولویت اصلی آموزش و پرورش است که استان هرمزگان در این حوزه پیشگام شده و با ایجاد هنرستان‌های تخصصی، به طور قطع یکی از دغدغه‌های مهم رهبر معظم انقلاب (مدظله) تحقق پیدا می‌کند.
نبود نگاه تخصصی و کاربردی نبودن مطالب کتب درسی
معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نبود نگاه تخصصی و کاربردی نبودن مطالب کتب درسی با توجه به استعدادهای مناطق مختلف کشور، گفت: این رویه در حال تغییر است و رشته‌های تحصیلی جدید بر اساس نیاز مناطق و آمایش سرزمین در حال تدوین است و آموزش و پرورش به دنبال هدایت دانش آموزان به سمت رشته‌های تخصصی مورد نیاز بازار کار و استعدادهای موجود در هر منطقه است.
محمود زاده همچنین با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری (مدظله) مبنی بر وظیفه سنگین معلمان در «تقویت نسل دارای هویت ملی، مقاوم و آگاه برای تحقق تمدن نوین اسلامی، بیان کرد: دانش‌آموزان از محیط و اطرافیان، برای تغییر و یا تقویت اعتقادات خود الگو می‌گیرند و همچنین آن‌ها نیز به طور متقابل بر اطرافیان خود اثرگذار هستند، لذا دولت سیزدهم تمام تلاش خود را برای تحقق این مطالبه بسیار مهم رهبر انقلاب به کار خواهد بست.
وی در پایان تاکید کرد: در سایه مدیریت جهادی آموزش و پرورش هرمزگان و حرکت برنامه محور در این مجموعه و همچنین تعامل گسترده برون سازمانی و استفاده از ظرفیت‌های مؤثر، شاهد تحقق اهداف و برنامه‌های آموزش و پرورش در این خطه از میهن اسلامی باشیم.
استاندار هرمزگان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از توجه ویژه وزارت آموزش و پرورش و دستاوردهای آموزش و پرورش هرمزگان، تقویت مهارت‌های کاربردی و حرفه آموزی بر مبنای نیاز صنایع و ظرفیت‌های موجود در حوزه اقتصاد دریا محور در استان را جز اولویت‌های آموزشی استان اعلام کرد و گفت: ایجاد و راه‌اندازی هنرستان‌های تخصصی و آموزش‌های جوارگاهی در حوزه نفت، فولاد، هنرستان معدن و هنرستان شیلات که فردا در سیریک کلنگ‌زنی می‌شود؛ از جمله برنامه‌های استان در مسیر کاربردی کردن آموزش‌ها است.
دوستی با اشاره به اقدامات اجرایی در زمینه کیفیت بخشی آموزشی در استان و تخصیص اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی به منظور تقویت بنیه علمی دانش آموزان پایه دوازدهم، افزود: در همین راستا، آزمایشگاه‌های تخصصی فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زمین شناسی نیز برای کمک به درک عمیق مفاهیم و افزایش انگیزه دانش‌آموزان و دست‌یابی به مهارت‌های کاوشگری و حل مسئله ایجاد شده است.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه توجه به آموزش و پرورش استان از اهم اولویت‌های دولت در استان هرمزگان است، گفت: به‌منظور توسعه خدمات به جامعه فرهنگیان، درمانگاه فرهنگیان به چهار دستگاه جدید یونیت دندان‌پزشکی مجهز شده و ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات پزشکی و درمانی تخصیص پیدا کرده است.
دوستی از توافق اولیه با اتاق بازرگانی بندرعباس به منظور راه اندازی آموزشگاه تخصصی برای تدریس رشته‌ها و دروس مرتبط با تجارت و اقتصاد دریا خبر داد.
در پایان این دیدار، معاون وزیر آموزش و پرورش ضمن ابلاغ مراتب قدردانی وزیر، لوح سپاس وزیر آموزش و پرورش که در آن از اقدام مهم استاندار هرمزگان به منظور توجه ویژه به مسئله آموزش، توسعه فضاهای آموزشی مهارتی در جوار صنایع استان و کیفیت بخشی آموزشی تقدیر شده بود را به وی اهدا کرد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


شاهد موفقیت‌های غرورآفرین در عرصه‌های بین‌الملل هستیم
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ملی کشورمان در مسابقات بسکتبال آسیا و اقیانوسیه برگی زرین دیگری به افتخارات افراد دارای معلولیت کشورمان است.

«ساختمان آلومینیوم» ایمن نیست / «تخلیه موقت»؛ شرط ایمن‌سازی ساختمان
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: بهترین راه مطمئن برای ایمن‌سازی ساختمان آلمینیوم، تعطیلی موقت است تا عملیات ایمن‌سازی هرچه سریع‌تر آغاز شود.

ارائه برنامه اقدام منطقه‌ای برای مقابله با گردوغبار به عراق
رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برنامه اقدام منطقه‌ای ایران درباره‌ مقابله با گرد و غبار به طرف عراقی ارائه شد.

سالانه حدود ۲۰۰۰ کودک به فرزندخواندگی سپرده می‌شوند
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: سالانه حدود ۲۰۰۰ کودک به فرزندخواندگی و یا امین موقت سپرده می‌شوند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید