صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

روسیه صادرات برق به فنلاند را تعلیق کرد

کد خبر 193998 1401-02-23 22:27
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شرکت برق فنلاند اعلام کرد که طرف روسی به دلیل آنچه پرداخت نشدن بهای برق صادر شده عنوان کرده است، صادرات برق خود به این کشور را از بامداد شنبه متوقف خواهد ساخت.
روسیه صادرات برق به فنلاند را تعلیق کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت برق فنلاند (فینگرید) امروز جمعه اعلام کرد که شرکت روسی «اینتر رائو» (Inter RAO) صادرات برق به این کشور را از ساعت ۱:۳۰ بامداد روز شنبه به دلیل پرداخت نشدن هزینه‌های آن، متوقف خواهد کرد.
«فینگرید» در این رابطه در بیانیه‌ای به نقل از شرکت روسی مذکور گفت که برق وارداتی از روسیه در حال حاضر به دلیل مشکلات در دریافت بهای برق فروخته شده در بازار، متوقف خواهد شد.
شرکت برق فنلاند در ادامه و با اشاره به اینکه برق وارداتی از روسیه حدود ۱۰ درصد نیاز کلی این کشور را تشکیل می‌دهد، افزود: هیچ تهدیدی جهت تأمین برق کافی در فنلاند وجود ندارد.
همچنین در ادامه این بیانیه آمده است: واردات برق از روسیه را می‌توان با واردات بیشتر برق از سوئد و تا حدی نیز با تولید داخلی جایگزین کرد.
تعلیق برق صادراتی روسیه در حالی صورت می‌گیرد که گفته می‌شود تصمیم عضویت فنلاند در ناتو عامل این اقدام بوده است.
پیشتر وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که پیوستن فنلاند به ناتو یک تغییر اساسی در سیاست خارجی این کشور است. مسکو مجبور خواهد شد برای جلوگیری از تهدیدات برضد امنیت ملی خود، اقداماتی تلافی جویانه با ماهیت نظامی_فنی و یا ماهیت دیگر، انجام دهد.


خبرهای مرتبط را دنبال کنید