صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

تعیین سقف قیمت انرژی در اتحادیه اروپا

کد خبر 194101 1401-02-24 14:53
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اتحادیه به منظور حمایت از مصرف کنندگان انرژی قصد دارد قیمت‌های مصرف کننده را برای یک دوره انتقالی تنظیم کند تا از آنها در برابر افزایش ناگهانی حتی قبل از وقوع کمبود شدید محافظت کنند.
تعیین سقف قیمت انرژی در اتحادیه اروپا

به گزارش خبرگزاری مهر روزنامه آلمانی Bild am Sonntag روز شنبه با استناد به سند کمیسیون اروپا در مورد "مداخلات کوتاه مدت در بازار انرژی" نوشت که این کمیسیون می‌خواهد قوانین رقابت اتحادیه اروپا را کنار بگذارد تا به دولت‌ها اجازه دهد در صورت بروز مشکل، سقف قیمت را برای مصرف کنندگان تعیین کنند.
این سند می‌گوید که کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید اجازه داشته باشند قیمت‌های مصرف کننده را برای یک دوره انتقالی تنظیم کنند تا از آنها در برابر افزایش ناگهانی حتی قبل از وقوع کمبود شدید محافظت کنند.
این روزنامه به نقل از این سند نوشت که «تأمین مالی این مداخله مستلزم مبالغ هنگفتی است».اتحادیه اروپا در ماه مارس هشدار داد که تلاش برای محدود کردن قیمت عمده‌فروشی گاز می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند و تلاش‌ها برای تغییر به انرژی سبز را تضعیف کند.
کمیسیون اروپا قرار است در این ماه از طرح مفصلی برای حذف تدریجی سوخت‌های فسیلی روسیه تا سال ۲۰۲۷ در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین، رونمایی کند. روسیه ۴۰ درصد گاز مورد نیاز اتحادیه اروپا را تأمین می‌کند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


گرانی سایر کالاها به خاطر طرح هدفمندی یارانه ها نبود
وزیر اقتصاد گفت: سایر کالاها از فروردین ماه به دلیلی دیگر از جمله رشد دستمزدها مستعد گرانی بودند و افزایش آنها ارتباطی به اجرای طرح هدفمندی یارانه ها نداشت.

استفاده از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای تامین مالی مرغداران
وزیر جهاد کشاورزی گفت: سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های کشور از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی از جمله صندوق طیور برای تامین مالی تولید کنندگان استفاده کنند.

ساختمان آلومینیوم برای ایمن سازی، تخلیه می‌شود
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: با توجه به شرایط ناایمن ادامه فعالیت ساختمان آلومینیوم در قلب پایتخت، بنیاد مستضعفان به عنوان مالک این ساختمان آن را موقتا تخلیه خواهد کرد.

سفر هیأت تجاری قزاقستان به تهران در اواخر خرداد ماه
با هماهنگی سازمان توسعه تجارت ج.ا. ایران و مرکز توسعه صادرات قزاقستان یک هیأت تجاری از این کشور به تهران سفر می کنند.

خبرهای مرتبط را دنبال کنید