صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

۵۰ درصد فیلم‌های سینما مخالف ارزش‌های خانواده است

کد خبر 194706 1401-02-27 12:43
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس مؤسسه مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم گفت: بیش از نیمی از فیلم‌های سینما مخالف ارزش‌های خانواده است.
۵۰ درصد فیلم‌های سینما مخالف ارزش‌های خانواده است

به گزارش خبرنگار مهر، رضا غلامی، در گردهمایی تخصصی فعالان عرصه جمعیت از سراسر کشور با بیان اینکه در زمینه جمعیت فرهنگ سازی چندانی صورت نگرفته است، گفت: در کنار عواملی همچون فقر، فساد، اعتیاد و ترویج غرب گرایی در فرهنگ سازی در میان خانواده‌ها نیز در کاهش رشد جمعیت اثر نامطلوب زیادی گذاشته است.
وی با بیان اینکه سینمای ایران بدون اغراق مخالف ارزش‌های خانواده است، گفت: متأسفانه بیش از نیمی از فیلم‌های تولید شده در سال مخالف ارزش‌های خانواده است. بسیاری از سریال‌های تولیدی صدا و سیما نیز مخالف این ارزش هاست و نه تنها خانواده گرا نیستند بلکه مخالف ارزش‌های خانواده هستند.
غلامی با اشاره به اینکه سهم اعتیاد در فروپاشی خانواده‌ها بالاست، اظهار داشت: با این وجود به نظر می‌رسد اعتیاد معلول دیگر عوامل اجتماعی است نه عامل دیگر آسیب‌ها.
رئیس مؤسسه مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه در حوزه خانواده باید مسئله مند باشیم، تأکید کرد: باید علاوه بر دیدن نقاط ضعف، نقاط قوت را هم بررسی و از آنها بیشترین استفاده را داشته باشیم. موضوع بعدی این است که در خصوص جمعیت نباید تک بعدی به این مسئله نگاه کنیم و باید جامع نگری داشته باشیم.
غلامی با تأکید بر اینکه مسئله جمعیت با یک یا دو اقدام حل نخواهد شد، تصریح کرد: تقویت نهاد خانواده نیازمند توجه به مسائل فرهنگی است. هنوز بحث خانواده در جامعه ما به خط قرمز تبدیل نشده است. در حالی که حتی در بسیاری از کشورهای غربی هر اقدامی که به خانواده لطمه وارد کند، خط قرمز دولت‌ها محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: عنصر بسیار مهم در رفع بسیاری از مسائل خانواده، محبت است. باید بر این موضوع تأکید شده و فرهنگ سازی صورت گیرد تا محبت بین اعضای خانواده و بین خانواده‌ها افزایش یابد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


شاهد موفقیت‌های غرورآفرین در عرصه‌های بین‌الملل هستیم
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ملی کشورمان در مسابقات بسکتبال آسیا و اقیانوسیه برگی زرین دیگری به افتخارات افراد دارای معلولیت کشورمان است.

«ساختمان آلومینیوم» ایمن نیست / «تخلیه موقت»؛ شرط ایمن‌سازی ساختمان
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: بهترین راه مطمئن برای ایمن‌سازی ساختمان آلمینیوم، تعطیلی موقت است تا عملیات ایمن‌سازی هرچه سریع‌تر آغاز شود.

ارائه برنامه اقدام منطقه‌ای برای مقابله با گردوغبار به عراق
رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برنامه اقدام منطقه‌ای ایران درباره‌ مقابله با گرد و غبار به طرف عراقی ارائه شد.

سالانه حدود ۲۰۰۰ کودک به فرزندخواندگی سپرده می‌شوند
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: سالانه حدود ۲۰۰۰ کودک به فرزندخواندگی و یا امین موقت سپرده می‌شوند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید